Home / SLOVENSKO / Na stanici v Margecanoch zrazil vlak muža, zasahoval aj záchranársky vrtuľník

Na stanici v Margecanoch zrazil vlak muža, zasahoval aj záchranársky vrtuľník

6.3.2023 (SITA.sk) – Košický záchranársky vrtuľník bol v nedeľu popoludní vyžiadaný o urgentný let do Margecian (okr. Gelnica), kde na železničnej stanici zrazil vlak 42-ročného muža.

Utrpel vážne devastačné poranenia dolných končatín, úraz hrudníka a hlavy. Informovala o tom hovorkyňa Air – Transport Europe (ATE) Zuzana Hopjaková. Na mieste mu pozemní aj leteckí záchranári poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť, pričom stav pacienta si vyžiadal aj kardiopulmonálnu resuscitáciu.

Po stabilizovaní základných životných funkcií pacienta preložili na palubu vrtuľníka a s vážnymi poraneniami a v kritickom stave ho leteckí záchranári previezli na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach.

Viac k témam: Zrážka vlaku s osobou
Zdroj: SITA.sk – Na stanici v Margecanoch zrazil vlak muža, zasahoval aj záchranársky vrtuľník © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd sa bude opäť zaoberať prípadom expolicajta Kučerku

Expolicajt Marián Kučerka sa opakovane nedostavil na zasadnutie Najvyššieho súdu SR, ktorý mal rozhodnúť o jeho odvolaní proti neprávoplatnému odsúdeniu za prijímanie úplatku. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *