Home / SVET / Pellegrini sa stretne so Scholzom, hovoriť chcú o ekonomike aj Ukrajine

Pellegrini sa stretne so Scholzom, hovoriť chcú o ekonomike aj Ukrajine

2.3.2023 (SITA.sk) – Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini sa vo štvrtok stretne v Berlíne s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom. Témou rokovaní bude ekonomická situácia v Nemecku a vplyv na ekonomiku Slovenska ako aj bilaterálna spolupráca Nemecka a Slovenska. Hovoriť budú aj o situácii na Ukrajine.

Scholz a Pellegrini sa zhodli, že je potrebná úzka spolupráca Sociálno-demokratickej strany Nemecka a Hlasu. V tlačovej správe o tom informovala strana Hlas-SD.

„Slovensko musí pozorne sledovať vývoj nemeckej ekonomiky, pretože je na ňu extrémne naviazané, a aj značná časť slovenskej produkcie končí na nemeckých trhoch. Preto je dôležité udržiavať dobre kontakty s najvyšším vedením tejto krajiny,“ uviedol Pellegrini s tým, že o výsledku rokovania bude verejnosť informovať.

Viac k témam: Nemecký kancelár, Predseda strany Hlas-SD
Zdroj: SITA.sk – Pellegrini sa stretne so Scholzom, hovoriť chcú o ekonomike aj Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Súdna rada SR zvolila kandidátov na post sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva, jedným z nich je aj bývalý politik Procházka (video)

Rozhodnutie musí ešte odobriť vláda, pričom jedného sudcu spomedzi kandidátov nakoniec zvolí Parlamentné zhromaždenie Rady Európy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *