Home / SLOVENSKO / Smer-SD sa podľa Majerského zahráva s ohňom, šéf KDH žiada Fica aj o vysvetlenie slov o riaditeľovi RTVS

Smer-SD sa podľa Majerského zahráva s ohňom, šéf KDH žiada Fica aj o vysvetlenie slov o riaditeľovi RTVS

27.2.2023 (SITA.sk) – Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský vyzýva šéfa Smeru-SD Roberta Fica, aby zastavil útoky na novinárov a vysvetlil víkendové vyjadrenia. Zdôraznil, že vyhrážať sa akémukoľvek médiu, zvlášť bezprostredne po 5. výročí vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, je z úst Roberta Fica a strany Smer-SD doslova zahrávanie sa s ohňom.

Vyjadrenia majú následky

„Toto cynické šponovanie nebezpečne napnutej struny môže mať tragické následky. Ľudia v Smere sú arogantne presvedčení, že vo svojej pomýlenosti môžu naďalej všetko. Nemôžu,“ skonštatoval Majerský.

Roberta Fica žiada, aj v kontexte vraždy novinára, o jasné vysvetlenie, čo znamenajú jeho slová, že šéfovi verejnoprávnej televízie „idú po hlave a krku“. Politici si musia byť podľa neho vedomí, že ich vyjadrenia majú následky a že nesú zodpovednosť za stav spoločnosti.

Burcovanie k nenávisti

Kresťanskí demokrati odsudzujú ďalšie rozoštvávanie už i tak značne rozdelenej spoločnosti. „Nestavajme viac národ proti sebe, nezmierme sa s naháňaním lacných politických bodov, pri ktorom sa takzvaní lídri neštítia ničoho. Zastavme to, kým je čas,“ prízvukuje Majerský.

KDH podľa jeho slov dlhodobo odmieta politiku, ktorá je za čiarou. Odmieta burcovanie k nenávisti, stupňovanie napätia a vulgarizáciu politiky. „Slovensko viac než kedykoľvek predtým potrebuje návrat k slušnosti, pokoju, odbornosti a konštruktívnemu dialógu. Národ si konečne zaslúži, aby mal pokojnejší a lepší život,“ uzavrel šéf KDH.

Viac k témam: Predseda strany Smer-SD, Vyhrážanie
Zdroj: SITA.sk – Smer-SD sa podľa Majerského zahráva s ohňom, šéf KDH žiada Fica aj o vysvetlenie slov o riaditeľovi RTVS © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vláda má záujem postaviť novú väznicu neďaleko Rimavskej Soboty, podľa Suska môže slúžiť aj na iné účely

rojekt mal pôvodne stáť podľa odhadov zhruba 55 miliónov eur.

Jeden komentár

  1. „velky predseda“ malej strany Majersky si myli dojmy s pojmami a spanielsku dedinu so spanielskou stenou…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *