Home / SVET / Štart rakety SpaceX pre technické problémy na poslednú chvíľu zrušili (foto+video)

Štart rakety SpaceX pre technické problémy na poslednú chvíľu zrušili (foto+video)

27.2.2023 (SITA.sk) – Technické problémy v pondelok prinútili SpaceX k zrušeniu štartu štyroch astronautov k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS). Odpočítavanie zastavili len dve minúty pred plánovaným štartom z Kennedyho vesmírneho strediska. Nemali už totiž čas vyriešiť problém so systémom zapaľovania motora.

Spoločnosť SpaceX hneď neoznámila, kedy sa o štart pokúsi znovu, no podľa agentúry AP by sa to mohlo stať už v utorok, i keď pre východné pobrežie hlásia nepriaznivé počasie.

Launch Update: Today’s #Crew6 launch has been scrubbed due to an issue with ground systems. Stand by for details on a new launch date and time. https://t.co/149FPqMrnu pic.twitter.com/1PSYsjCGpL
— NASA (@NASA) February 27, 2023

V module na vrchu rakety Falcon čakali na štart dvaja astronauti amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA), jeden ruský kozmonaut a jeden astronaut zo Spojených arabských emirátov (SAE). Po zrušení štartu pritom museli čakať ešte ďalšiu hodinu, kým z rakety vyčerpali všetko palivo, aby mohli vystúpiť.

Posádka veliteľa Stephena Bowena, vrátane prvého astronauta zo SAE pripraveného na mesačnú misiu, má na palube ISS nahradiť štvoricu, ktorá tam je od októbra.

Viac k témam: Astronauti, Raketa Falcon Heavy, SAE, Technické problémy
Zdroj: SITA.sk – Štart rakety SpaceX pre technické problémy na poslednú chvíľu zrušili (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peskov potvrdil, že Rusko začalo sťahovať svoje mierové sily z Náhorného Karabachu

Rusko nasadilo niekoľko tisíc vojakov v Náhornom Karabachu v roku 2020 po vtedajšej eskalácii konfliktu Arménska a Azerbajdžanu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *