Home / SLOVENSKO / Prezidentka Čaputová sa stretne s Bidenom, lídri B9 budú vo Varšave rokovať o vojne na Ukrajine

Prezidentka Čaputová sa stretne s Bidenom, lídri B9 budú vo Varšave rokovať o vojne na Ukrajine

21.2.2023 (SITA.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová je spoluorganizátorkou stretnutia prezidentov krajín východného krídla Severoatlantickej aliancie s prezidentom Spojených štátov amerických Joeom Bidenom. Stretnutie sa uskutoční v stredu 22. februára.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako ďalej informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec v tlačovej správe, vo Varšave budú lídri tzv. Bukureštskej deviatky (B9) rokovať pri príležitosti prvého výročia ruskej vojenskej agresie na Ukrajine, o posilnení bezpečnosti v regióne a ďalšej podpore Ukrajiny.

„Od februára minulého roka Aliancia zásadne posilnila obranu štátov na svojom východnom krídle, a tým zvýšila bezpečnosť všetkých svojich členov, vrátane Slovenska“ tvrdí hovorca. Prezidentka poskytne médiám vyjadrenie pred odletom do Varšavy o 10:30 hod. na bratislavskom letisku Milana Rastislava Štefánika (Terminál všeobecného letectva).

Strižinec taktiež informoval, že ruská agresia u nášho východného suseda podľa Čaputovej ešte viac zomkla členské krajiny Organizácie Severoatlantickej zmluvy. Prezidenti B9 sa opäť stretnú v júni tohto roku v Bratislave, kde budú rokovať predovšetkým o očakávaniach pred júlovým samitom NATO v hlavnom meste Litvy Vilniuse.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stretnutie prezidentov
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová sa stretne s Bidenom, lídri B9 budú vo Varšave rokovať o vojne na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd sa bude opäť zaoberať prípadom expolicajta Kučerku

Expolicajt Marián Kučerka sa opakovane nedostavil na zasadnutie Najvyššieho súdu SR, ktorý mal rozhodnúť o jeho odvolaní proti neprávoplatnému odsúdeniu za prijímanie úplatku. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *