Home / SLOVENSKO / Prezidentka Čaputová sa stretne s Bidenom, lídri B9 budú vo Varšave rokovať o vojne na Ukrajine

Prezidentka Čaputová sa stretne s Bidenom, lídri B9 budú vo Varšave rokovať o vojne na Ukrajine

21.2.2023 (SITA.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová je spoluorganizátorkou stretnutia prezidentov krajín východného krídla Severoatlantickej aliancie s prezidentom Spojených štátov amerických Joeom Bidenom. Stretnutie sa uskutoční v stredu 22. februára.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako ďalej informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec v tlačovej správe, vo Varšave budú lídri tzv. Bukureštskej deviatky (B9) rokovať pri príležitosti prvého výročia ruskej vojenskej agresie na Ukrajine, o posilnení bezpečnosti v regióne a ďalšej podpore Ukrajiny.

„Od februára minulého roka Aliancia zásadne posilnila obranu štátov na svojom východnom krídle, a tým zvýšila bezpečnosť všetkých svojich členov, vrátane Slovenska“ tvrdí hovorca. Prezidentka poskytne médiám vyjadrenie pred odletom do Varšavy o 10:30 hod. na bratislavskom letisku Milana Rastislava Štefánika (Terminál všeobecného letectva).

Strižinec taktiež informoval, že ruská agresia u nášho východného suseda podľa Čaputovej ešte viac zomkla členské krajiny Organizácie Severoatlantickej zmluvy. Prezidenti B9 sa opäť stretnú v júni tohto roku v Bratislave, kde budú rokovať predovšetkým o očakávaniach pred júlovým samitom NATO v hlavnom meste Litvy Vilniuse.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stretnutie prezidentov
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová sa stretne s Bidenom, lídri B9 budú vo Varšave rokovať o vojne na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ficov atentátnik Juraj Cintula putuje do väzby, sudca sa stotožnil s návrhom prokurátorky (video+foto)

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu neprijal písomný sľub obvineného.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *