Home / SVET / Putin opäť precenil možnosti ruskej armády, jej veľká ofenzíva sa podľa Američanov skončí fiaskom

Putin opäť precenil možnosti ruskej armády, jej veľká ofenzíva sa podľa Američanov skončí fiaskom

3.2.2023 (Webnoviny.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin možno opäť precenil možnosti ruskej armády, a preto sa jej veľká ofenzíva na východe Ukrajiny predčasne skončí v jarnom období dažďov a nebude účinná. V najnovšej aktualizácii to tvrdia analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa ukrajinskej rozviedky Putin nariadil armáde, aby do marca dobyla Donbas. Ruské sily taktiež presúvajú ďalšie nešpecifikované útočné skupiny, jednotky, zbrane a vojenské vybavenie do oblastí na východe Ukrajiny.

„Putin možno opäť precenil možnosti ruskej armády. ISW nezaznamenal žiadne dôkazy o tom, že by ruské sily obnovili dostatočnú bojovú silu, aby mohli poraziť ukrajinské sily na východe Ukrajiny a dobyli neokupovaných viac ako 11 300 kilometrov štvorcových Doneckej oblasti, čo je viac ako 42 percent územia tejto oblasti,“ uviedol ISW.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa predbežných hodnotení ISW sa ruská ofenzíva pravdepodobne predčasne skončí pred aprílom 2023 počas jarného obdobia dažďov, a to bez dosiahnutia významných úspechov. „To by mohlo vytvoriť priaznivé podmienky pre ukrajinské sily v ich vlastnej protiofenzíve koncom jari alebo leta 2023, keď už budú k dispozícii tanky dodané Západom,“ dodáva ISW.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin opäť precenil možnosti ruskej armády, jej veľká ofenzíva sa podľa Američanov skončí fiaskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Súdna rada SR zvolila kandidátov na post sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva, jedným z nich je aj bývalý politik Procházka (video)

Rozhodnutie musí ešte odobriť vláda, pričom jedného sudcu spomedzi kandidátov nakoniec zvolí Parlamentné zhromaždenie Rady Európy.

Jeden komentár

  1. americkí fachmani zase fantaziruju…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *