Home / SVET / Babišova rodina má strach o život, expremiérovej manželke prišla obálka s ostrým nábojom aj odkaz (video)

Babišova rodina má strach o život, expremiérovej manželke prišla obálka s ostrým nábojom aj odkaz (video)

21.1.2023 (Webnoviny.sk) – Kandidát na českého prezidenta, niekdajší premiér Andrej Babiš, oznámil, že jeho manželke Monike prišla obálka s ostrým nábojom.

V obálke bol okrem toho anonymný odkaz plný urážok, vyjadril sa na tlačovej konferencii šéf hnutia ANO, podľa ktorého je to „zastrašovanie prezidentského kandidáta, ktoré nepatrí do slobodnej spoločnosti“. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Strach o život

Babiš uviedol, že obálku mu jeho ochranka dala v sobotu ráno a on sa obrátil na políciu. Hovorkyňa polície Barbora Schneeweissová uviedla, že hlásenie od Babiša o liste, ktorý prišiel vo štvrtok, dostali a prípadom sa intenzívne zaoberajú.

„Vnímam to ako vyhrážku mojej rodine, tomu najcennejšiemu, čo na svete mám. Moja rodina má strach o život. Je hrozné, čo sa v našej krajine v posledných mesiacoch deje. Ako sa atmosféra na sociálnych sieťach aj na uliciach vyostruje a radikalizuje,“ vyjadril sa Babiš na konferencii.

Zároveň skritizoval narušovanie jeho mítingov odporcami a vyzval vládu, aby vyzvali svojich priaznivcov, nech nenapadajú občanov s iným názorom.

Babišova antikampaň

Na Babišov výhražný list už zareagovali jeho protikandidát Petr Pavel, minister vnútra Vít Rakušan i premiér Petr Fiala. Tí násilie a vyhrážky odsúdili. Pavel a Rakušan však zároveň poukázali na Babišovu antikampaň, ktorú sprevádzajú dezinformácie a strašenie.

Viac k témam: Náboje, Prezidentské voľby v Česku, Vyhrážanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Babišova rodina má strach o život, expremiérovej manželke prišla obálka s ostrým nábojom aj odkaz (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peskov potvrdil, že Rusko začalo sťahovať svoje mierové sily z Náhorného Karabachu

Rusko nasadilo niekoľko tisíc vojakov v Náhornom Karabachu v roku 2020 po vtedajšej eskalácii konfliktu Arménska a Azerbajdžanu.

Jeden komentár

  1. tak toto su tie vymozenosti po zapadniarsky chapanej demokracie…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *