Home / SLOVENSKO / Rúška aj rukavice, Nitra mala prvýkrát v histórii špeciálnu covidovú volebnú komisiu

Rúška aj rukavice, Nitra mala prvýkrát v histórii špeciálnu covidovú volebnú komisiu

21.1.2023 (Webnoviny.sk) – Nitra mala prvýkrát v histórii špeciálnu covidovú volebnú komisiu. Covidových voličov, ktorí sa do piatku 20. januára do 12:00 prihlásili so žiadosťou o účasti na referende, navštívila špeciálna komisia. Tú mal v Nitre na starosti okresný úrad.

Viac o téme: Referendum o zmene ústavy

„Mali sme prihlásených štyroch občanov a všetci riadne a bez problémov odvolili,“ uviedla pre agentúru SITA predsedníčka komisie Ivana Baková. Dodala, že členovia komisie, ktorí chodili za covidovými voličmi, mali na sebe rúška, rukavice a používali dezinfekciu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Referendum 2023 o zmene ústavy (fotografie)

„Vstupovalo sa iba do priestorov, ktoré boli na to vyhradené, takže nejaký blízky kontakt s chorými na COVID-19 členovia komisie nemali. Ľuďom sme dali obálku, ktorú nám po zakrúžkovaní a zalepení vrátili vhodením do prinesenej urny,“ dodala Baková s tým, že voliči mali pri tom na tvári respirátory.

Viac k témam: Referendum 2023 o zmene ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Rúška aj rukavice, Nitra mala prvýkrát v histórii špeciálnu covidovú volebnú komisiu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom sa namiesto vyučovania h3kovali

Študenti Gymnázia M. R. Štefánika sa včera neučili. Do školy zavítali známi influenceri v rámci preventívneho projektu H3KNISA a na viacerých workshopoch v malých skupinkách debatovali na rôzne témy, o ktoré sa zaujímajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *