Home / SLOVENSKO / Heger môže na 76-ku zabudnúť, Sulíkova SaS vydala zásadné stanovisko

Heger môže na 76-ku zabudnúť, Sulíkova SaS vydala zásadné stanovisko

17.1.2023 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) tvrdí, že nemá o čom rokovať s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO), keďže novú vládnu väčšinu nie sú ochotní podporiť ani všetci poslanci hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Sme rodina.

Samotná koalícia nie je jednotná

Ako ďalej v tlačovej správe uviedol predseda SaS Richard Sulík, diskusiu o novej väčšine odmietajú a je to jasný postoj poslaneckého klubu strany. „Boli sme pripravení rokovať, avšak doteraz nevieme, kto je skutočným lídrom OĽaNO. Navyše stále hrozí, že Heger odíde z hnutia a nebude mať nielen silu, ale s inou stranou ani legitimitu skladať novú vládu,“ tvrdí Sulík.

Predseda SaS zároveň uviedol, že seriózna diskusia nemá zmysel aj preto, že samotná koalícia nie je jednotná. „Je to práve Sme rodina a jej líder Boris Kollár, ktorí odmietajú podporiť novú 76-ku poslancov. V takejto absurdnej situácii sa preto Heger v prvom rade musí obrátiť na Matoviča a vlastných partnerov, ktorí mu podkopávajú nohy,“ myslí si Sulík.

Diskusia o predčasných voľbách

Sulíkovci sú toho názoru, že 76-ka poslancov, ktorú by akceptovala i prezidentka Zuzana Čaputová, je chimérou a jej hľadanie je strata času.

Preto je podľa SaS namieste začať sa seriózne zaoberať predčasnými voľbami. Podpredseda SaS Branislav Gröhling je presvedčený, že diskusia o predčasných voľbách je v súčasnosti legitímna.

„Karty by mali byť rozdané nanovo a jednotivé strany by mali dostať možnosť opätovne zabojovať o dôveru voličov. Podpora 76-ky s tými istými ľuďmi a Matovičom ako šéfom OĽaNO je len a len podceňovanie schopnosti občanov správne sa rozhodnúť,“ myslí si Gröhling.

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger môže na 76-ku zabudnúť, Sulíkova SaS vydala zásadné stanovisko © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pod vplyvom alkoholu nejazdia len šoféri áut, ale aj cyklisti. V Trnavskom kraji vlani počet opitých na cestách stúpol

V porovnaní s rokom 2021 sa počet opitých na cestách v kraji zvýšil o 282 prípadov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *