Home / SVET / Letecké nešťastie v Nepále zarmútilo aj SND, zahynul jeden z bývalých členov

Letecké nešťastie v Nepále zarmútilo aj SND, zahynul jeden z bývalých členov

17.1.2023 (Webnoviny.sk) – Pri leteckom nešťastí v Nepále zahynul aj bývalý člen Slovenského národného divadla (SND) Ruan Crighton. Ako informuje v tlačovej správe hovorkyňa SND Izabela Pažítková, Crighton pôsobil v SND od roku 2008 do roku 2013 najskôr v baletnom zbore a veľmi rýchlo sa stal sólistom.

V roku 2013 odišiel do baletu v Helsinkách. Študoval na Európskej škole fyzioterapie v Amsterdame a do Nepálu išiel na výmenný študijný pobyt. Tragická smrť bývalého člena SND Ruana Crightona sa stala iba deň po umelcových 34. narodeninách.

Za päť rokov v SND vystupoval Ruan Crighton v baletoch ako Bajadéra, Giselle, Onegin, Romeo a Júlia, Labutie jazero, Spiaca krásavica, Raymonda, KY-TIME, Luskáčik, Popolvár, Everest, Snehulienka a sedem pretekárov, Narodil sa chrobáčik, ale aj v choreografiách Jiřiho Kyliána, Libora Vaculíka, Mária Radačovského či Jána Ďurovčíka.

„Bol to človek s veľkým srdcom a neuveriteľným zmyslom pre humor, ktorého smiech a pozitívna energia dokázali rozžiariť útroby divadla. Napriek tomu, že z Bratislavy odišiel takmer pred desiatimi rokmi, udržiaval priateľské kontakty s niektorými členmi súboru,“ dodala hovorkyňa SND.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Letecké nešťastie v Nepále zarmútilo aj SND, zahynul jeden z bývalých členov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel

Výbuchy podľa poradcu starostu pravdepodobne nastali na mieste, na ktoré Rusi nedávno prisunuli systémy protivzdušnej obrany a ďalšiu vojenskú techniku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *