Home / SLOVENSKO / Vodič zrazil na priechode 73-ročnú chodkyňu, jej zranenia však boli príliš vážne (foto)

Vodič zrazil na priechode 73-ročnú chodkyňu, jej zranenia však boli príliš vážne (foto)

16.1.2023 (Webnoviny.sk) – Prvou tohtoročnou obeťou dopravných nehôd na cestách Trenčianskeho kraja je 73-ročná chodkyňa, ktorá neprežila zrážku s autom na ceste II/517 v Považskej Bystrici. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Tragédia sa stala 13. januára krátko po 19:30. Podľa doterajších zistení 29-ročný vodič Fordu nedal prednosť chodkyni prechádzajúcej cez riadne vyznačený priechod pre chodcov.

„V dôsledku zrážky utrpela chodkyňa veľmi vážne zranenia a bola prevezená do považskobystrickej nemocnice, kde bohužiaľ v skorých ranných hodinách svoj boj o život prehrala. Privolaní dopravní policajti podrobili vodiča Fordu dychovej skúške s negatívnym výsledkom merania, chodkyni bude odobratá krv pri pitve,“ uviedla polícia.

Škoda na vozidle bola odhadnutá na približne 400 eur, na mieste dopravnej nehody bol prítomný súdny znalec z odboru cestná doprava.

„V predmetnej veci je začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Príčiny, miera zavinenia a okolnosti dopravnej nehody sú naďalej v štádiu vyšetrovania,“ dodala polícia.

Viac k témam: Tragická dopravná nehoda, Zrážka auta s chodcom
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodič zrazil na priechode 73-ročnú chodkyňu, jej zranenia však boli príliš vážne (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pod vplyvom alkoholu nejazdia len šoféri áut, ale aj cyklisti. V Trnavskom kraji vlani počet opitých na cestách stúpol

V porovnaní s rokom 2021 sa počet opitých na cestách v kraji zvýšil o 282 prípadov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *