Home / SVET / Aj keby sa Nemci zajtra rozhodli, že dodajú Ukrajine svoje tanky Leopard, tie by boli pripravené na boj až v budúcom roku

Aj keby sa Nemci zajtra rozhodli, že dodajú Ukrajine svoje tanky Leopard, tie by boli pripravené na boj až v budúcom roku

15.1.2023 (Webnoviny.sk) – Tanky Leopard z nemeckých priemyselných zásob, o ktoré má záujem Ukrajina, nebudú pripravené na dodanie skôr ako v roku 2024.

„Aj keby rozhodnutie poslať naše tanky Leopard Kyjivu prišlo zajtra, dodanie by bolo až začiatkom budúceho roka,“ povedal generálny riaditeľ nemeckej zbrojovky Rheinmetall Armin Papperger pre nedeľník Bild am Sonntag.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Firma Rheinmetall má v skladoch 22 tankov Leopard 2 a 88 starších tankov Leopard 1. Avšak príprava týchto tankov pre boj zaberie niekoľko mesiacov a bude stáť stovky miliónov eur, ktoré firma nemôže vynakladať, kým nebude potvrdená objednávka, povedal Papperger.

„Tieto vozidlá sa musia úplne rozobrať a prebudovať,“ dodal šéf spoločnosti Rheinmetall. Informuje o tom web The Guardian.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Aj keby sa Nemci zajtra rozhodli, že dodajú Ukrajine svoje tanky Leopard, tie by boli pripravené na boj až v budúcom roku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa 2 468 ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *