Home / SLOVENSKO / Mesto Žiar nad Hronom z dôvodu výrazného nárastu ceny energií pristúpilo k šetriacemu režimu, týka sa to šiestich najdlhších ulíc

Mesto Žiar nad Hronom z dôvodu výrazného nárastu ceny energií pristúpilo k šetriacemu režimu, týka sa to šiestich najdlhších ulíc

13.1.2023 (Webnoviny.sk) – Mesto Žiar nad Hronom z dôvodu výrazného nárastu ceny energií pristupuje od stredy k šetriacemu režimu na verejnom osvetlení. Ako hronskožiarska radnica informuje na svojej webovej stránke, v systéme verejného osvetlenia bude na jednotlivých uliciach svietiť len každé druhé svietidlo. Konkrétne ide o ulice M. Chrásteka, Dr. Janského, Jilemnického, Tajovského, A. Dubčeka a čiastočne Š. Moysesa.

Krížne hlavné cesty

Ako informuje riaditeľ mestských Technických služieb Igor Rozenberg, jednotlivé ulice vyberali systematicky, teda kde nie sú medzibloky, ale krížne hlavné ťahy mesta.

„Sú to najdlhšie ulice, kde je osvetlenie najdlhšie. Frekvenciu tam znížime približne na polovicu,“ dodáva riaditeľ s tým, že situáciu budú monitorovať a v prípade, že sa vyskytnú neosvetlené úseky, budú aj reagovať. Podľa samosprávy ide o dočasné opatrenie.

Dostatočné osvetlenie

„V prípade, že získame oficiálnu informáciu o štátnych kompenzáciách za zvýšenie energií pre samosprávy, aby sme vedeli naplánovať náklady na celý rok a výška tejto kompenzácie bude dostatočná, vrátime sa k plnému výkonu systému verejného osvetlenia,“ doplnilo mesto.

Systém verejného osvetlenia v Žiari nad Hronom prešiel v minulosti komplexnou rekonštrukciou. Svietidlá LED technológie s neutrálnym bielym svetlom majú významne vyššiu svietivosť ako pôvodná technológia, prípadne svietidlá s teplým svetlom.

„Aj z toho dôvodu očakávame, že na úsekoch či uliciach, na ktorých sa zníži počet svietiacich bodov, bude verejný priestor dostatočne osvetlený,“ uzatvára radnica.ceny energií

Viac k témam: Ceny energií, energetická kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Žiar nad Hronom z dôvodu výrazného nárastu ceny energií pristúpilo k šetriacemu režimu, týka sa to šiestich najdlhších ulíc © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lučenec má za sebou víkend plný zábavy a športu, Kaufland tu otvoril štrnásty K Park

Ďalšie slovenské mesto získalo moderný športovo-oddychový areál s lezeckou stenou, streetbalovým ihriskom či plochou pre skateboardistov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *