Home / SLOVENSKO / Slovenská pošta zatvára dve pobočky v Petržalke, služby pre občanov prevezme zvyšných päť prevádzok

Slovenská pošta zatvára dve pobočky v Petržalke, služby pre občanov prevezme zvyšných päť prevádzok

12.1.2023 (Webnoviny.sk) – V bratislavskej Petržalke zatvoria dve zo siedmich pobočiek Slovenskej pošty. Samospráva o tom informuje na sociálnej sieti. Prevádzku pošty na Pečnianskej ulici definitívne zatvoria a zrušia od 1. februára, prevádzku na Holíčskej ulici od 1. marca.

Ktoré ostanú otvorené?

Zvyšných päť pobočiek Slovenskej pošty v Petržalke na Vlasteneckom námestí, Jiráskovej, Einsteinovej, Furdekovej a Jasovskej ulici zostáva otvorených, pričom prevezmú aj služby pre občanov z dvoch zrušených prevádzok.

Mestská časť uvádza, že k zatvoreniu dvoch pobočiek v Petržalke pristúpi Slovenská pošta napriek apelu miestneho úradu.

„Ešte 23. decembra 2022 sa miestnemu úradu v zastúpení starostu Jána Hrčku po takmer pol roku a opakovaných žiadostiach o diskusiu podarilo stretnúť so zástupcami spoločnosti Slovenská pošta,“ poznamenala samospráva s tým, že aj keď sa mali primárne rozprávať o dôvodoch dočasného zatvorenia Pošty Bratislava 51 na Pečnianskej 13, ktorá je mimo prevádzky od začiatku júla, nakoniec mestskej časti iba oznámili konečné rozhodnutia o zatvorení dvoch pobočiek.

Balíkobox

„Bližšie dôvody rozhodnutia štátnej firmy nepoznáme, preto odporúčame všetky prípadné otázky či výhrady smerovať priamo na Slovenskú poštu,“ upozorňuje samospráva. Ako dodáva, v najbližších dňoch navrhnú Slovenskej pošte niekoľko riešení situácie v snahe nielen zachovať, ale aj zlepšiť poštové služby v Petržalke.

„Slovenská pošta zároveň pripomína, že v Petržalke prevádzkuje už 10 Balíkoboxov, ktoré sčasti vynahrádzajú výpadok služieb na pobočkách,“ uzatvára mestská časť.

Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská pošta zatvára dve pobočky v Petržalke, služby pre občanov prevezme zvyšných päť prevádzok © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

VÚB je najlepšou bankou na Slovensku už tretí rok po sebe

O výsledku rozhodla medzinárodná porota a ekonomickí experti magazínu. VÚB je členom skupiny Intesa Sanpaolo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *