Home / SLOVENSKO / Sudcom Najvyššieho správneho súdu SR sa stal Michal Dzurdzík, prišiel z bratislavského krajského súdu

Sudcom Najvyššieho správneho súdu SR sa stal Michal Dzurdzík, prišiel z bratislavského krajského súdu

5.1.2023 (Webnoviny.sk) – Sudcom Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR sa stal Michal Dzurdzík. Ako ďalej v tlačovej správe informoval hovorca NSS SR Michal Hajtol, Súdna rada SR na jej 14. zasadnutí dňa 19. októbra minulého roku rozhodla o jeho preložení z Krajského súdu v Bratislave na Najvyšší správny súd SR k 1. januáru 2023.

„Ako člen doplní kasačný senát 4S. Jeho riadiacou predsedníčkou je Monika Valašíková a ďalšími jeho členmi sú predseda senátu Peter Potásch a predsedníčka Zuzana Mališová,“ informoval Hajtol.

Michal Dzurdzík vyštudoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Od roku 2005 pracoval ako vyšší súdny úradník na Okresnom súde Bratislava II a do funkcie sudcu bol vymenovaný v roku 2013.

V roku 2017 sa stal sudcom Krajského súdu v Bratislave a od roku 2020 na tomto súde pôsobil ako predseda správneho kolégia.

„Vážim si, že môžem byť súčasťou procesu budovania tejto významnej inštitúcie v súdnom systéme, ktorá zastáva dôležitú úlohu pri poskytovaní ochrany právom a právom chráneným záujmom fyzických a právnických osôb v oblasti verejnej správy,“ uviedol Dzurdzík.

Viac k témam: Sudca, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Sudcom Najvyššieho správneho súdu SR sa stal Michal Dzurdzík, prišiel z bratislavského krajského súdu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívny ozbrojený muž v centre Bratislava napádal ľudí, policajti ho spacifikovali

Muž počas úteku zahodil na zem nôž, ktorý policajti zaistili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *