Home / šport / MOTOR šport / Rely Dakar: Svitko si v 5. etape vylepšil pozíciu, v celkovej klasifikácii je pätnásty

Rely Dakar: Svitko si v 5. etape vylepšil pozíciu, v celkovej klasifikácii je pätnásty

5.1.2023 (Webnoviny.sk) – Slovenský motocyklista Štefan Svitko sa na prestížnej Rely Dakar v Saudskej Arábii opäť posunul nahor v celkovom poradí. Vo štvrtkovej 5. etape obsadil 11. priečku a v priebežnej klasifikácii kategórie motocyklov sa posunul zo 16. na 15. pozíciu.

Jazdci vo štvrtok absolvovali 646 kilometrov so štartom aj cieľom v Ha’il, súčasťou etapy bolo 375 km meraných úsekov. Najlepší čas v stredu dosiahol Francúz Adrien van Beveren, ktorý triumfoval pred Čiľanom Josém Cornejom (+13 s), tretí skončil Američan Mason Klein (+5:13 min).

Zmena na pozícii lídra pretekov

Na poste lídra celkového hodnotenia nastala zmena. Dostal sa naň iný americký jazdec Skyler Howes, keď využil zaváhanie vedúceho jazdca Austrálčana Daniela Sandersa. Ten vo štvrtok zaostal za víťazom o takmer 27 minút a v priebežnom poradí klesol až na 8. miesto. Howes vedie s náskokom 44 sekúnd pred Argentínčanom Kevinom Benavidesom, tretí je spomenutý Klein (+1:40 min).

Slovenský reprezentant skončil jedenásty

Svitko prišiel do cieľa jedenásty s mankom 12:47 min na víťazného Van Beverena, v celkovom poradí zaostáva za Howesom o 1:03:53 min. Vo štvrtok sa skúsený slovenský motocyklista dostal v klasifikácii pred Španiela Toshu Schareinu.

V súťaži automobilov vo štvrtok triumfoval Katarčan Nasser Al-Attiyah a upevnil si post lídra celkového poradia. Druhý bol Španiel Carlos Sainz (+1:57 min) a tretí Francúz Stéphane Peterhansel (+3:44 min). Katarský jazdec vedie o viac ako 22 minút pred Peterhanselom, z druhej na tretiu priečku klesol Yazeed Al-Rajhi zo Saudskej Arábie (27:01 min).

Fotogaléria: Štefan Svitko

Viac k témam: Automobil, Motocyklista, Rely Dakar, Rely Dakar 2023
Zdroj: Webnoviny.sk – Rely Dakar: Svitko si v 5. etape vylepšil pozíciu, v celkovej klasifikácii je pätnásty © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Svitko si po predposlednej etape Rely Dakar 2023 polepšil v celkovom poradí, Varga si udržal štvrtú priečku

Juraj Varga skončil v predposlednej etape tohto ročníka siedmy, Svitko obsadil 21. pozíciu a celkovo je dvanásty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *