Home / SLOVENSKO / Sestru stíhanej Jankovskej oslobodili v ďalšom disciplinárnom konaní, rovnako dopadla aj iná sudkyňa

Sestru stíhanej Jankovskej oslobodili v ďalšom disciplinárnom konaní, rovnako dopadla aj iná sudkyňa

7.11.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší správny súd SR oslobodil sestru bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej Andreu Haitovú v ďalšom disciplinárnom konaní. Nevyhovel tak návrhu exministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej preradiť sudkyňu Krajského súdu v Bratislave na súd nižšieho stupňa.

Rovnako súd oslobodil aj ďalšiu disciplinárne stíhanú sudkyňu Ivonu Hrčekovú, keďže skutok, ktorého sa mali dopustiť v súvislosti s rozhodnutím v kauze miliónových zmeniek, nie je disciplinárnym previnením. Pondelkové rozhodnutie je právoplatné.

Rozhodnutie v kauze miliónových zmeniek

Bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková podala voči Andrei Haitovej, ako aj ďalšej sudkyni Ivone Hrčekovej disciplinárny návrh pre ich rozhodnutie, ktorým ako členky senátu Krajského súdu v Bratislave zrušili uznesenie Okresného súdu Bratislava V o zastavení občianskoprávneho konania v kauze miliónových zmeniek. Ich vyplatenie požadoval podnikateľ Marian Kočner. Ústavný súd SR neskôr skonštatoval, že rozhodnutím odvolacieho súdu boli porušené práva spoločnosti Markíza Slovakia ako účastníka konania.

Podľa návrhu rezortu spravodlivosti sa Haitová a Hrčeková, ktorá je v súčasnosti sudkyňou Okresného súdu Bratislava I, svojím rozhodnutím dopustili svojvoľného rozhodnutia hraničiaceho so zneužitím moci. Za to Andrei Haitovej, ktorá je stále sudkyňou Krajského súdu v Bratislave, navrhli preloženie na súd nižšieho stupňa. Obom sudkyniam zároveň navrhovalo ministerstvo znížiť plat o 70 percent na jeden rok.

Oslobodená aj v ďalšej veci

Sestra bývalej štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti Moniky Jankovskej čelila disciplinárnemu návrhu na zbavenie funkcie sudkyne, ktorý podala ešte v roku 2020 bývalá šéfka Súdnej rady SR Lenka Praženková.

Dôvodom malo byť, že sudkyňa na vypočutí pred súdnou radou údajne klamala o vymazaní 17 kontaktov a komunikácií z mobilného telefónu, ktorý jej v roku 2019 zaistili príslušníci Národnej kriminálnej agentúry. Aj v tejto veci ju však Najvyšší správny súd SR oslobodil.

Viac k témam: disciplinárne stíhanie, Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko)
Zdroj: Webnoviny.sk – Sestru stíhanej Jankovskej oslobodili v ďalšom disciplinárnom konaní, rovnako dopadla aj iná sudkyňa © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Matovič si nemyslí, že poslanci z kandidátky kotlebovcov podporia rozpočet. Pre 76 hlasov však koalícia urobí všetko

Minister financií predpokladá, že v SaS sa nájdu poslanci, ktorí štátny rozpočet podporia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *