Home / SLOVENSKO / Vraždu dvoch mužov z LGBTIQ komunity na Zámockej ulici v Bratislave odsúdilo aj 24 zahraničných diplomatov

Vraždu dvoch mužov z LGBTIQ komunity na Zámockej ulici v Bratislave odsúdilo aj 24 zahraničných diplomatov

13.10.2022 (Webnoviny.sk) – Zdesenie nad tragickou streľbou, pri ktorej prišli v stredu o život dvaja muži na Zámockej ulici v Bratislave pred barom Tepláreň, kde sa schádza LGBTIQ komunita, vyjadrilo vo štvrtok 24 zastupiteľských úradov a diplomatických misií akreditovaných na Slovensku. O ich spoločnom vyhlásení informoval Ondrej Križko.

„Ako medzinárodní partneri Slovenska sme boli zdesení streľbou v Bratislave z 12. októbra, ktorá bola podľa všetkého cielene zameraná na LGBTQI+ komunitu. Takéto prejavy nenávisti sú neprijateľné. Naše myšlienky sú v prvom rade s obeťami a ich rodinami. Rovnako myslíme aj na LGBTQI+ komunitu na Slovensku, ktorá čelí nenávisti kvôli tomu, kým je alebo koho miluje,“ uviedli.

Nenávistná rétorika vedie podľa diplomatov k nenávistnému násiliu a nemá miesto v žiadnej krajine.

„Podpora a ochrana ľudských práv všetkých osôb patria k spoločným hodnotám, ktoré nás spájajú, a z ktorých naše demokratické spoločnosti čerpajú silu,“ píše sa vo vyhlásení, pod ktorým sú okrem iných podpísané veľvyslanectvá Austrálie, Nemecka, Francúzska, Talianska, Veľkej Británie, USA či Česka, ale aj Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku či Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Streľba na Zámockej ulici v Bratislave (fotografie)

Viac k témam: Diplomati, Streľba na Zámockej ulici v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Vraždu dvoch mužov z LGBTIQ komunity na Zámockej ulici v Bratislave odsúdilo aj 24 zahraničných diplomatov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom kole prezidentských volieb by podľa prieskumu Focus vyhral Pellegrini, porazil by Korčoka aj Harabina

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý bol realizovaný od 14. do 21. februára na reprezentatívnej vzorke 1025 respondentov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *