Home / SVET / Rusov na okupovanom ukrajinskom území cvičia na prácu s dronmi Šáhid-136 iránski vojaci, majú aj dohliadať na útoky

Rusov na okupovanom ukrajinskom území cvičia na prácu s dronmi Šáhid-136 iránski vojaci, majú aj dohliadať na útoky

13.10.2022 (Webnoviny.sk) – Rusi údajne vyslali na okupované územia Ukrajiny iránskych vojakov pridružených k Revolučným gardám, aby vycvičili ruskú armádu v používaní bezpilotných lietadiel Šáhid-136.

V najnovšej správe to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW), ktorý sa odvoláva na centrum ukrajinského národného odporu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa uvedených zdrojov ruské sily priviezli bližšie nešpecifikovaný počet iránskych inštruktorov do mesta Džankoj na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym, ako aj do prístavu Zaliznyj a obce Hladivcy v Chersonskej oblasti.

Centrum odporu uviedlo, že iránski inštruktori priamo dohliadajú na útoky dronov na civilné objekty na Ukrajine vrátane Mykolajivskej a Odeskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Drony, rusko-ukrajinský konflikt, Šáhid-136
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusov na okupovanom ukrajinskom území cvičia na prácu s dronmi Šáhid-136 iránski vojaci, majú aj dohliadať na útoky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Putin stratil všetko a už ani Čína nie je ochotná podporovať Rusko, tvrdí Zelenskyj a pozval Si Ťin-pchinga na návštevu

Návšteva čínskeho prezidenta zrejme nedopadla dobre a tak, ako šéf Kremľa očakával.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *