Home / SLOVENSKO / Českí colníci zaznamenali na hraniciach so Slovenskom takmer 400 prípadov nelegálnej migrácie

Českí colníci zaznamenali na hraniciach so Slovenskom takmer 400 prípadov nelegálnej migrácie

9.10.2022 (Webnoviny.sk) – V priebehu soboty skontrolovali českí colníci na hraničných priechodoch so Slovenskom viac ako 25-tisíc osôb. Pri nelegálnej migrácii zistili 208 osôb, zadržali dvoch prevádzačov a vstup odmietli 95 ľuďom.

Deň predtým skontrolovali 30 657 ľudí, z toho bolo 157 nelegálnych migrantov. Zadržali tiež štyroch prevádzačov a na Slovensko vrátili 84 osôb. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter o tom informovala Polícia Českej republiky.

Hraničné kontroly česká vláda zaviedla minulý týždeň pre prudký nárast nelegálnej migrácie a zvýšenú aktivitu organizovaných skupín prevádzačov. V stredu česká vláda rozhodla, že kontroly na hraniciach so Slovenskom predĺži o 20 dní. Budú tak trvať do 28. októbra.

Viac k témam: Česká polícia, Hraničné kontroly, Nelegálna migrácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Českí colníci zaznamenali na hraniciach so Slovenskom takmer 400 prípadov nelegálnej migrácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Exprezident Finančnej správy Imrecze by mal vo štvrtok spoznať svoj trest

František Imrecze spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Jeden komentár

  1. Slovensko je doslovnym eldoradom pre migrantov a prevadzacov a nasa vrchnost nic proti tomu nerobi…podla nich je vsetko v poriadku…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *