Home / SVET / Ukrajinci na úteku z mesta Kupiansk sa do bezpečia nedostali, Rusi zbombardovali civilný konvoj a všetkých zabili (video)

Ukrajinci na úteku z mesta Kupiansk sa do bezpečia nedostali, Rusi zbombardovali civilný konvoj a všetkých zabili (video)

1.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské úrady našli 20 mŕtvych tiel v civilnom konvoji neďaleko mesta Kupiansk. Gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synjehubov vyslovil presvedčenie, že boli zabití, keď sa pokúšali utiecť pred ruskými vojakmi.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V konvoji bolo šesť áut, na ktorých boli diery po nábojoch, informoval web The Guardian, ktorý citoval ukrajinského verejnoprávneho vysielateľa Suspilne. Medzi obeťami bolo jedno dieťa. Gubernátor Synjehubov tento masaker označil za „krutosť, ktorá nemá ospravedlnenie“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Civilisti, Konvoj, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci na úteku z mesta Kupiansk sa do bezpečia nedostali, Rusi zbombardovali civilný konvoj a všetkých zabili (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa 2 468 ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *