Home / SLOVENSKO / Je dôležité posilniť vonkajšie hranice pred vstupom nelegálnych migrantov, hovorí Heger

Je dôležité posilniť vonkajšie hranice pred vstupom nelegálnych migrantov, hovorí Heger

1.10.2022 (Webnoviny.sk) – Problém je na maďarsko-srbskej hranici, nakoľko z okolia Turecka prichádzajú do nelegálni migranti. Preto treba posielať policajtov na maďarské hranice, aby zadržiavali ilegálnu migráciu a nevpustili ju do európskeho priestoru. Hranice treba posilniť na vonkajšej hranici. Uviedol to predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) v politickej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Na otázku, či sme nemali skôr uzatvoriť hranice s Maďarskom, premiér jednoznačne povedal, že nesúhlasí s prístupom zatvárania hraníc. Keby sa zatvorili hranice, je zbytočné, že sme v schengenskom priestore. Slovensko je zodpovedné za ukrajinskú hranicu, a preto ju musíme strážiť, aby neprichádzali do EÚ ľudia bez kontroly. Teraz sa nachádzame vo vojne s Ukrajinou, čo znamená, že hranice musia zostať otvorené, aby mohli prichádzať ľudia utekajúci pred vojnou.

Viac k témam: Imigranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Je dôležité posilniť vonkajšie hranice pred vstupom nelegálnych migrantov, hovorí Heger © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ústavný súd posúdi časti zákonov vo vzťahu k párom rovnakého pohlavia

Súd odmietol návrh skupiny poslancov na vyslovenie nesúladu legislatívnej nečinnosti Národnej rady.

Jeden komentár

  1. jalova a neschopna EU o tomto melie uz od roku 2o15 a nyšt!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *