Home / SVET / Rusi oficiálne anektujú štvoricu ukrajinských regiónov, prezident Putin prednesie prejav

Rusi oficiálne anektujú štvoricu ukrajinských regiónov, prezident Putin prednesie prejav

29.9.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko v piatok oficiálne anektuje štvoricu ukrajinských regiónov, kde sa uskutočnili pseudoreferendá. V utorok to novinárom povedal hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Ceremónia sa podľa neho uskutoční v piatok o 15:00 miestneho času.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prezident Vladimir Putin prednesie prejav a stretne sa s Ruskom podporovanými lídrami regiónov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Proruské úrady organizovali pseudoreferendá v Doneckej, Luhanskej, Chersonskej a Zaporižžskej oblasti, pričom tvrdia, že za pripojenie sa k Rusku hlasovala prevažná väčšina ľudí. Referendá, ktoré sú na základe medzinárodného práva nezákonné, Ukrajina a krajiny na Západe odmietli ako podvod.

Viac k témam: Donbas, Donecká ľudová republika, LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi oficiálne anektujú štvoricu ukrajinských regiónov, prezident Putin prednesie prejav © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Klus sa členom Európskeho dvora audítorov nestane, vo výbore europarlamentu nedostal ani jeden hlas

Vláda ešte koncom januára tohto roka schválila nomináciu Martina Klusa ako kandidáta Slovenskej republiky za člena Európskeho dvora audítorov.

Jeden komentár

  1. vsetci na Zapade ako aj prozapadni nohsledi dobre pocuvajte prejav Putina a zapiste si jeho slova za uši….to nebudu blaboli Bidena, Stoltenberga, Birella ci Lajnovej…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *