Home / SVET / Srbsko podpísalo dohodu s Ruskom, obe krajiny budú spolu konzultovať otázky zahraničnej politiky

Srbsko podpísalo dohodu s Ruskom, obe krajiny budú spolu konzultovať otázky zahraničnej politiky

25.9.2022 (Webnoviny.sk) – Srbsko podpísalo s Ruskom dohodu o vzájomných „konzultáciách“ o otázkach zahraničnej politiky, uviedli v sobotu srbské médiá.

Minister zahraničných vecí Srbska Nikola Selakovič dohodu podpísal v piatok so šéfom ruskej diplomacie Sergejom Lavrovom počas zasadania Valného zhromaždenia OSN v New Yorku, kde sa väčšina západných delegácií Lavrovovi vyhýbala pre inváziu jeho krajiny na Ukrajinu.

Dohoda o pláne konzultácií by mala trvať dva roky, uviedlo srbské ministerstvo zahraničných vecí vo vyhlásení. Srbsko je oficiálne kandidátskou krajinou na členstvo v Európskej únii, ale srbská vláda udržiava vzťahy s Ruskom.

Hoci Srbsko uviedlo, že podporuje územnú celistvosť Ukrajiny, jeho vláda sa opakovane odmietla pripojiť k západným sankciám voči Moskve.

Predstavitelia srbskej prozápadnej opozície vyhlásili, že najnovšia dohoda s Ruskom je znakom toho, že srbský prezident Aleksandar Vučič sa vzdal členstva svojej krajiny v Európskej únii a vedie ju bližie k Moskve.

Viac k témam: Medzinárodné vzťahy, Zahraničná politika
Zdroj: Webnoviny.sk – Srbsko podpísalo dohodu s Ruskom, obe krajiny budú spolu konzultovať otázky zahraničnej politiky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Španielsku vypukol lesný požiar a rýchlo sa šíri, stovky ľudí evakuovali (video)

Štátna meteorologická agentúra uviedla, že „rýchle šírenie (požiaru) podporili nepriaznivé poveternostné podmienky, najmä vzhľadom na skorý dátum v roku“.

Jeden komentár

  1. pan Vucic je to spravny krok a myslim si ze takych ako som ja co tento krok Srbska kvituje je viac…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *