Home / SVET / Na východ Číny mieri tajfún Hinnamor, ktorý zasiahne aj Japonsko, vietor má dosiahnuť 175 kilometrov za hodinu

Na východ Číny mieri tajfún Hinnamor, ktorý zasiahne aj Japonsko, vietor má dosiahnuť 175 kilometrov za hodinu

4.9.2022 (Webnoviny.sk) – Mestá na východe Číny prerušili trajektovú dopravu a rozhodli o zatvorení škôl a Japonsko v nedeľu zrušilo letecké spoje s ostrovom Okinava, keďže k obom krajinám sa blíži tajfún Hinnamnor, ktorý je od začiatku tohto roku najsilnejšou búrkou vo svete.

Mesto Šanghaj zastavilo trajektovú prepravu a nasadilo viac ako 50-tisíc policajtov, aby pomáhali záchranárom a riadili dopravu pri odchode ľudí z ohrozených oblastí. Východočínske mesto Wen-čou prikázalo, aby sa v pondelok nevyučovalo na nijakých školách.

Podľa hongkonských meteorológov sa bude tajfún Hinnamnor presúvať na sever do Východočínskeho mora, pričom ho bude sprevádzať vietor s maximálnou rýchlosťou 175 kilometrov za hodinu.

Očakáva sa, že tajfún prinesie silný dážď aj na Kórejský polostrov, čo bude znamenať riziko záplav.

Viac k témam: Extrémne počasie, tajfún Hinnamnor
Zdroj: Webnoviny.sk – Na východ Číny mieri tajfún Hinnamor, ktorý zasiahne aj Japonsko, vietor má dosiahnuť 175 kilometrov za hodinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Holandsko zvýši vojenskú podporu Ukrajine a podporí aj nové sankcie proti Rusku

Holandský premiér sa vyjadril v čase, v ktorom ruský prezident Vladimir Putin prikázal čiastočnú mobilizáciu.

Jeden komentár

  1. je to pre vsetkych neprijemne, Cina sa uz nachystala aby nasledky boli co najmensie u tych ostatnych nie som si tak isty, pretoze ak nieco taketo udrie na USA vzdy z toho vyjde jedna spúšť…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.