Home / SLOVENSKO / Výroba vianočných čokoládových kolekcií Orion je už v plnom prúde

Výroba vianočných čokoládových kolekcií Orion je už v plnom prúde

2.9.2022 (Webnoviny.sk) – Hoci vonku panujú letné horúčavy, výroba obľúbených vianočných čokoládových ozdôb ORION v závode v Olomouci je už v plnom prúde. Už začiatkom septembra začne ich púť, najskôr do veľkoskladov a následne do obchodných prevádzok, aby boli včas k dispozícii aj slovenským zákazníkom. Rôzne čokoládové figúrky či salónky, ktoré k nám z tohto závodu putujú už desiatky rokov, sú neodmysliteľnou súčasťou vianočných stromčekov v mnohých slovenských domácnostiach. Iba pre informáciu, na výrobu všetkých sviatočných výrobkov sa v závode spotrebuje približne 1 200 ton čokolády.

ZORA v Olomouci vyrába široké portfólio výrobkov

Samozrejme, okrem vianočnej kolekcie schádza z výrobných liniek tohto závodu aj množstvo ďalších známych cukroviniek a čokoládových pochúťok. Sú medzi nimi obľúbené tabuľkové čokolády ORION či Študentská pečať alebo aj tyčinky Margot a Deli. Ročne zíde z výrobných liniek závodu ZORA viac ako 33 tisíc ton čokoládových cukroviniek, z ktorých veľká časť končí aj na slovenskom trhu. V dnešnej dobe, keď zákazníci zohľadňujú pri kúpe výrobkov aj ochranu životného prostredia je dôležité tiež uviesť, že všetky výrobky z portfólia ORION sú vyrábané zo stopercentne udržateľne získavaného kakaa a sú certifikované organizáciou Rainforest Alliance. Tá potvrdzuje, že kakao pochádza z fariem splňujúcich štandardy udržateľného poľnohospodárstva.

Závod s tradíciou vyrába aj novinky

Závod ZORA Olomouc, ktorého vznik sa datuje do roku 1898, patrí od roku 1999 pod koncern Nestlé. Po vstupe Nestlé došlo v závode k rozsiahlej rekonštrukcii výroby čokoládových hmôt. Bola postavená nová hala a závod bol vybavený najmodernejšími technológiami na výrobu vysoko jemných čokoládových hmôt. Neustále dochádza aj k inováciám vo výrobe produktov. Okrem tradičných výrobkov schádzajú z výrobných liniek aj rôzne novinky. Napríklad, fanúšikovia Lentiliek sa môžu tešiť na to, že nadchádzajúci vianočný stromček si budú môcť ozdobiť už aj kolekciou mliečnych figúrok plnených s Lentilkami. A milovníci čokolády After Eight sa zasa môžu tešiť na svoj obľúbený výrobok už aj vo forme bonboniéry.

Viac ako polovica všetkých produktov vyrobených v závode ZORA sa vyváža do zahraničia. Okrem Slovenska sa pod rôznymi značkami dajú tunajšie výrobky nájsť napríklad aj vo Veľkej Británii, Francúzsku, Španielsku, Saudskej Arábii či Kuvajte.

Informačný servis

Viac k témam: Čokoláda, Orion, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Výroba vianočných čokoládových kolekcií Orion je už v plnom prúde © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kandidát na predsedu BSK Ján Mažgút vytkol Jurajovi Drobovi nedostatky vo verejnej doprave

V dnešnej predvolebnej diskusii to uviedol na margo svojho protikandidáta, súčasného predsedu BSK Juraja Drobu.

Jeden komentár

  1. pre mna ako 75 rocneho to pripada ako zazrak, ze vianocne cokoladove figurky co mi pripominaju moje detstvo sa dodnes zachovali…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.