Home / SLOVENSKO / Najvyšší súd SR zamietol sťažnosti obvinených v drogovej kauze Parketár, ostanú vo väzbe

Najvyšší súd SR zamietol sťažnosti obvinených v drogovej kauze Parketár, ostanú vo väzbe

10.8.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR na neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosti obvinených v drogovej kauze známej ako Parketár proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu, ktorým boli vzatí do väzby. Ako ďalej informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, senát totiž dospel k záveru, že u všetkých obvinených sú dôvody preventívnej väzby dané.

V rámci kauzy Parketár je stíhaných 16 osôb pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny a predaj pervitínu a kokaínu. Súd vzal do väzby siedmich obvinených pre obavu z pokračovania v trestnej činnosti.

Členovia zločineckej skupiny podľa polície doviezli od roku 2016 na Slovensko z Rakúska 100 kilogramov kokaínu. Ten zabezpečovali od mexicko-rumunského kartelu. Policajti pri júlovej razii proti členom skupiny zaistili okrem troch kíl kokaínu aj pervitín a marihuanu, hotovosť vo výške 300 000 eur, šesť luxusných áut ako aj zlato, šperky a zbrane. Obvineným hrozí v prípade dokázania viny trest 20 až 25 rokov väzenia, prípadne doživotie.

Viac k témam: akcia „Parketár“, Kokaín, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd SR zamietol sťažnosti obvinených v drogovej kauze Parketár, ostanú vo väzbe © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fico by chcel predčasné voľby na jar, ale má aj náhradný termín. Politikov vyzýva k rokovaniam o novele ústavy (video)

Predseda Smeru-SD tvrdí, že táto novelizácia je základným predpokladom na to, aby sa mohli uskutočniť predčasné parlamentné voľby.

Jeden komentár

  1. 1oo kg kokainu?…ja by som im kazdemu dal 1oo rokov basy…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.