Home / SVET / Putin vyhlásil, že Rusko sa preorientuje na obchod so spoľahlivými partnermi ako je Čína a ďalšie tri štáty

Putin vyhlásil, že Rusko sa preorientuje na obchod so spoľahlivými partnermi ako je Čína a ďalšie tri štáty

23.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že Rusko presmeruje obchod k „spoľahlivým medzinárodným partnerom“, ako sú Brazília, India, Čína a Juhoafrická republika, keďže Západ sa podľa neho pokúša o prerušenie ekonomických väzieb s Moskvou. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Aktívne sa zapájame do preorientovania našich obchodných tokov a zahraničných ekonomických kontaktov smerom k spoľahlivým medzinárodným partnerom, predovšetkým ku krajinám BRICS,“ povedal Putin vo svojom videopríhovore k účastníkom virtuálneho samitu BRICS.

Skratka „BRICS“ označuje neformálne zoskupenie piatich rozvojových ekonomík sveta – okrem ruskej aj brazílskej, indickej, čínskej a juhoafrickej.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin vyhlásil, že Rusko sa preorientuje na obchod so spoľahlivými partnermi ako je Čína a ďalšie tri štáty © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Francúzski poslanci bojujú za práva žien, chcú zakotviť v ústave právo na interrupciu

Právo na interrupciu vo Francúzsku je už zakotvené v zákone z roku 1975, ktorý sa týka dobrovoľného ukončenia tehotenstva v právnom rámci, ktorý dekriminalizoval interrupcie.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    toto je najlepsia odpoved Putina jalovej EU…kratka, jasna a pre EU bolestne dosledky…bravo bruselskí debili a rovnako pozdravujem aj tych slovenskych vo vlade…..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.