Home / SVET / Francúzske drony zaútočili a zneškodnili takmer 40 džihádistov

Francúzske drony zaútočili a zneškodnili takmer 40 džihádistov

16.6.2022 (Webnoviny.sk) – Nálety francúzskych bezpilotných lietadiel zabili začiatkom tohto týždňa takmer 40 islamských extrémistov, ktorí sa pohybovali na motocykloch neďaleko hraníc Nigeru s Burkinou Faso. Informovala o tom vo štvrtok francúzska armáda.

Vo vyhlásení označila útoky za „nový taktický úspech“ francúzskeho protiteroristického úsilia v africkom regióne Sahel s názvom operácia Barkhane.

Spravodajské informácie získané od nigerských jednotiek v kontakte s kolónou potvrdili, že motocykle patrili ozbrojenej teroristickej skupine pohybujúcej sa medzi Burkinou Faso a Nigerom,“ uviedla vo vyhlásení.

Niger je dlhodobo destabilizovaný islamistickým povstaním v susednom Mali. Extrémistické násilie, a to najmä zo strany Islamského štátu a organizácie al-Káida, sa okrem Nigeru a Mali prudko šíri aj v Burkine Faso.

Napriek početnej prítomnosti regionálnych a medzinárodných jednotiek už spôsobilo smrť tisícok ľudí a z domovov vyhnalo státisíce obyvateľov.

Viac k témam: Drony, Extrémisti, Letecký útok, Protiteroristická akcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzske drony zaútočili a zneškodnili takmer 40 džihádistov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na rozmiestnení civilnej misie EÚ na spoločných hraniciach, na samite boli Macron či Pašinjan

Kaukazskí susedia Azerbajdžan i Arménsko potvrdili svoj záväzok voči Charte OSN a deklarácii z Alma Aty z roku 1991, prostredníctvom ktorých si obe krajiny navzájom uznávajú územnú celistvosť a suverenitu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.