Home / šport / Tenis / Bývalá svetová štvorka Jelena Dokičová takmer spáchala samovraždu, priznala dlhodobé psychické problémy

Bývalá svetová štvorka Jelena Dokičová takmer spáchala samovraždu, priznala dlhodobé psychické problémy

15.6.2022 (Webnoviny.sk) – Bývala chorvátska tenistka Jelena Dokičová verejne priznala, že ju dlhodobo trápia psychické problémy a dokonca sa chcela zabiť v apríli tohto roka.

„Neustále pociťujem smútok a bolesť, ktoré neodchádzajú a môj život je v troskách. Obviňujem samú seba, nemyslím si, že nie som hodná lásky a bojím sa. Takmer som vyskočila z balkóna na 26. poschodí a vzala si život. Ani neviem ako som dokázala preliezť cez zábradlie. Profesionálna pomoc mi zachránila život,“ napísala 39-ročná Dokičová v pondelok na svojom instragrame.

Niekdajšia štvorka rebríčka WTA sa dostala do semifinále Wimbledonu už ako 17-ročná v roku 2000. Neskôr doplatila aj na správanie svojho otca a trénera v jednej osobe.

V roku 2017 vyšla Dokičovej autobiografia, v ktorej opísala, ako ju pravidelne bil, kopal, ťahal za vlasy, pľuval do tváre a škaredo jej nadával.

„Nie je jednoduché o tom písať, ale vždy som k vám bola otvorená a úprimná. Naozaj verím tomu, že zdieľanie našich príbehov nám pomôže vyriešiť naše problémy a môžeme si pomôcť si navzájom. Píšem o tom, lebo viem, že nie som jediná, kto sa trápi. Vedzte, že nie ste sami. Nehanbite sa za vaše pocity. Je v poriadku cítiť sa takto a dá sa z toho dostať. Je to možné, len musíte tomu veriť. Všetkých vás milujem a ďalej bojujem, aby som prežila každý ďalší deň. Budem silnejšia ako kedykoľvek predtým,“ dodala Dokičová, ktorá na okruhu súťažila aj pod austrálskou vlajkou.

Viac k témam: Depresia, Pokus o samovraždu, psychické problémy, WTA
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalá svetová štvorka Jelena Dokičová takmer spáchala samovraždu, priznala dlhodobé psychické problémy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Roger Federer zavesí tenisovú raketu na klinec, chcel sa vrátiť na okruh ATP no zdravotný stav mu to znemožnil

O zámere ukončiť kariéru v Londýne informoval počas minulého týždňa formou otvoreného listu.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    jej otec by mal ist do basy, uz od pociatku co zacala hrat na okruhu bolo vidiet na nej ako sa otca boji, bola stresovana a tento pocit z jej prejavov na dvorci bol rokmi stale silnejsi a ze skoncila za zabradlím balkona na 26 poschodi sa ani nedivim ona je skutocne psychicky chora osoba a vinnik jej choroby je uz vyse dvadsat rokov znamy…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.