Home / SVET / Eurovízia sa raz bude konať v Mariupoli, vyhlásil po výhre Kalush Orchestra Zelenskyj

Eurovízia sa raz bude konať v Mariupoli, vyhlásil po výhre Kalush Orchestra Zelenskyj

15.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu ráno vyhlásil, že jeho krajina raz bude hostiteľom medzinárodnej pesničkovej súťaže Eurovízia v meste Mariupoľ, ktoré je takmer celé v rukách ruskej armády okrem oceliarne naďalej bránenej niekoľkými stovkami ukrajinských vojakov.

Zelenskyj sa takto vyjadril po tom, ako v tohtoročnej súťaži Eurovízia zvíťazila ukrajinská skupina Kalush Orchestra s piesňou Stefania, ktorá sa stala hymnou Ukrajincov počas ruskej invázie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Naša odvaha urobila dojem na svet, naša hudba dobýja Európu,“ uviedol Zelenskyj na Facebooku. Skupina počas vystúpenia vášnivo vyzvala na pomoc bojovníkom v mariupoľskej oceliarni Azovstaľ a Zelenskyj vyhlásil, že súťaž Eurovízia sa raz bude konať „v ukrajinskom Mariupoli“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: Eurovízia, Kalush Orchestra, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Eurovízia sa raz bude konať v Mariupoli, vyhlásil po výhre Kalush Orchestra Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.