Home / SVET / Rusko pravdepodobne stratilo tretinu síl vyčlenených na inváziu na Ukrajinu

Rusko pravdepodobne stratilo tretinu síl vyčlenených na inváziu na Ukrajinu

15.5.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko podľa britského ministerstva obrany pravdepodobne stratilo tretinu pozemných síl, ktoré vyčlenilo na svoju inváziu na Ukrajinu. V najnovšej aktualizácii správy o vývoji vojny na Ukrajine rezort uviedol, že ruská ofenzíva na Donbase „sa spomalila a v porovnaní s plánom sa výrazne omeškáva“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ministerstvo dodalo, že počas uplynulého mesiaca Rusko fakticky nedokázalo dosiahnuť nijaké významné územné zisky. Informuje o tom portál news.sky.com.

Ruské sily čoraz viac brzdí degradácia kapacít, pokračujúca nízka morálka a redukcia bojovej efektívnosti,“ uviedol britský rezort obrany. „Je nepravdepodobné, že Rusko v najbližších 30 dňoch dramaticky zrýchli tempo postupu,“ dodalo ministerstvo.

Moskva sa začala sústreďovať na Donbas po tom, ako nedokázala obsadiť ukrajinské hlavné mesto Kyjiv. V sobotu Ukrajina a americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) uviedli, že Rusko prehralo bitku o ukrajinské mesto Charkiv, ktoré bolo pre Putina kľúčovým cieľom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Charkov (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko pravdepodobne stratilo tretinu síl vyčlenených na inváziu na Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajiny G7 pošlú na pomoc Ukrajine takmer 10 miliárd dolárov, aby sa mohla aj naďalej úspešne brániť pred okupantmi

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.