Home / SVET / Putin zámerne prekrúca históriu, podľa Blinkena tým chce ospravedlniť vojnu na Ukrajine

Putin zámerne prekrúca históriu, podľa Blinkena tým chce ospravedlniť vojnu na Ukrajine

7.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin podľa amerického ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena prekrúca históriu, aby ospravedlnil nevyprovokovanú vojnu na Ukrajine.

Vyjadril sa takto vo vyhlásení, ktoré zverejnil v predvečer výročia porážky nacistického Nemecka v druhej svetovej vojne. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Rusko tvrdí, že zámerom jeho boja na Ukrajine je „denacifikácia“ krajiny. Moskva to hlása od roku 2014, v ktorom anektovala ukrajinský polostrov Krym. Minulý mesiac Blinken navštívil Kyjev, kde sa stretol s prezidentom Volodymyrom Zelenským a sľúbil ďalšiu pomoc Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin zámerne prekrúca históriu, podľa Blinkena tým chce ospravedlniť vojnu na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Biden: Ak Čína zaútočí na Taiwan, Spojené štáty vojensky zasiahnu

USA v súlade s politikou „jednej Číny" neudržiavajú oficiálne diplomatické styky s Taiwanom, neoficiálne kontakty však majú a v Tchaj-pej majú aj de facto veľvyslanectvo.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    arogancia anglosasov je neskutocna…vsetko speje k tomu, ze existuje iba jeden sposob ako ju zastavit…bohuzial pre nas vsetkych…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.