Home / SLOVENSKO / Prišiel čas na odvolávanie celej vlády, skonštatoval poslanec Erik Tomáš

Prišiel čas na odvolávanie celej vlády, skonštatoval poslanec Erik Tomáš

15.11.2021 (Webnoviny.sk) – Odvolávanie vlády premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) je stále v hre, len predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico nám odkázal, že najprv je potrebné skúsiť odvolávať jednotlivých ministrov a potom by sme pristúpili k odvolaniu celej vlády.

Pre agentúru SITA to povedal podpredseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) a poslanec parlamentu Erik Tomáš. Podľa podpredsedu Smeru-SD Erika Kaliňáka návrh na odvolanie premiéra Hegera „nie je najšťastnejším“.

Už odvolávali ministrov

Budeme o tom diskutovať so Smerom na najbližšej schôdzi parlamentu, ktorá sa začína na budúci týždeň. Máme už dvadsať podpisov na odvolávanie celej vlády. Chýba nám ešte desať,“ povedal Tomáš.

Pripomenul, že parlament už rokoval o odvolaní ministrov hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), práce Milana Krajniaka (Sme rodina). Tomáš doplnil, že Smer-SD zvažoval aj odvolanie ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nom. OĽaNO) a „prišiel aj čas na odvolávanie celej vlády“.

Chceli to prebrať

Podpredseda Smeru-SD Erik Kaliňák priblížil, že tému odvolávania chceli prebrať s predsedu Hlasu-SD Petrom Pellegrinim, ale zatiaľ k takému stretnutiu nedošlo.

Odvolávať predsedu vlády, ktorý je skôr hovorcom ako predsedom, môže mať na konci dňa opačný efekt. Postavia sa zaňho všetci členovia vlády. Ak naozaj niekto nie je problém, tak to je Eduard Heger, ktorý je nevýrazný a nepodstatný. Nemá s ním problém ani Sulík, ani Matovič, ani Kollár,“ vyjadril sa pre agentúru SITA Kaliňák.

Potrebné podpisy

Predseda Hlasu-SD Pellegrini začiatkom októbra tvrdil, že Smer-SD má dodať v krátkej dobe potrebné podpisy na zvolanie schôdze o odvolávaní vlády.

Uviedol tiež, že Hlas-SD bude akceptovať podmienku, aby návrh na odvolanie vlády odôvodnil poslanec Smeru-SD Ľuboš Blaha, aj keď s touto iniciatívou prišiel Hlas-SD.

Podľa Pellegriniho Hlas-SD urobí všetko preto, aby schôdza bola aj za cenu akceptovania „tejto smiešnej podmienky“.

Viac k témam: Diskusia, Odvolanie vlády, Vláda
Zdroj: Webnoviny.sk – Prišiel čas na odvolávanie celej vlády, skonštatoval poslanec Erik Tomáš © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

58-ročný muž nezvládol rozchod so svojou priateľkou, prenasledoval ju a strpčoval jej život. Hrozí mu väzenie (foto)

Zvykol ju čakať na rôznych miestach po návrate z práce a vulgárne jej nadával.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *