Home / POLITIKA / Teroristi Islamského štátu mieria do EURÓPY po leteckých útokoch Rusov

Teroristi Islamského štátu mieria do EURÓPY po leteckých útokoch Rusov

Podľa informácií predstaviteľov Generálneho štábu RF v radoch bojovníkov Islamského štátu začala panika a dezertérstvo. Asi 600 extrémistov už opustilo nimi kontrolované oblasti v Sýrii a pokúša sa dostať do Európy. Okrem toho, podľa slov arabských médií, začali teroristi náhlivo evakuovať svoje rodiny z obáv pred ruským letectvom.

Rozviedka zaznamenala, že bojovníci teroristickej organizácie Islamský štát v Sýrii opúšťajú nimi kontrolované oblasti: asi 600 žoldnierov opustilo pozície a pokúša sa dostať do Európy. Oznámil to dnes náčelník Hlavnej operatívnej správy Generálneho štábu Ozbrojených síl RF generálplukovník Andrej Kartapolov.

“Bojovníci opúšťajú nimi kontrolované oblasti. V ich radoch začala panika a dezertérstvo. Asi 600 žoldnierov opustilo svoje pozície a pokúša sa dostať do Európy,” povedal generál.

Okrem toho, ako už skôr oznámil arabský televízny kanál Al-Nemám, začali bojovníci odvážať svoje rodiny zo sýrskeho mesta Rakka po začatí vojenskej operácie vzdušných síl Ruska. Podľa informácií masmédií odvážajú teroristi svoje rodiny do Iraku.

Dnes bolo oznámené, že americká strana informovala Ministerstvo obrany RF o tom, že v akčnom pásme ruského letectva “nie je nikto okrem teroristov”. “V priebehu kontaktov nám Američania oznámili, že nikto okrem teroristov v tomto regióne nie je”, zdôraznil náčelník hlavnej operačnej správy generálneho štábu OS RF.

Zdroj:sputniknews

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusko prijalo opatrenia na zvýšenie zásob munície, tvrdí Šojgu

Ukrajinskí a medzinárodní pozorovatelia poukazujú na to, že ruskej armáde pomaly dochádzajú zásoby munície, na ktoré sa spolieha pri taktike vo vojne na Ukrajine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *