Home / šport / Hokej / Zosnulého Borisa Sádeckého si uctia minútou ticha pred zápasmi a číslom 10 na prilbách

Zosnulého Borisa Sádeckého si uctia minútou ticha pred zápasmi a číslom 10 na prilbách

5.11.2021 (Webnoviny.sk) – Nedávne tragické úmrtie útočníka tímu iClinic Bratislava Capitals Borisa Sádeckého výrazne ovplyvnilo najbližší program nadnárodnej Ice Hockey League.

Jediný slovenský zástupca neodohrá na piatok naplánovaný súboj na ľade lídra súťaže Olimpije Ľubľana, Bratislavčania sa nepredstavia ani v nedeľu 7. 11. doma proti hráčom Znojma.

Minúta ticha

Oba zápasy z úcty k Sádeckému odložili na neurčito. Rovnako celý víkend v Ice Hockey League sa bude niesť v znamení spomienky na 24-ročného útočníka, ktorý utrpel pred týždňom v súťažnom zápase v rakúskom Dornbirne zástavu srdca a po niekoľkých dňoch v umelom spánku skonal v nemocnici.

„Na jeho počesť budú všetci hráči počas zápasov najbližšieho víkendu nosiť na svojich prilbách číslo 10. Každý súboj sa začne minútou ticha. Celá naša hokejová rodina tým chce vyjadriť kondolencie spoluhráčom, rodine aj všetkým pozostalým,“ píše sa v stanovisku Ice Hockey League na oficiálnom webe tejto hokejovej súťaže.

Zápasy odložené na neurčito

„Najbližšie dva zápasy iClinic Bratislava Capitals budú odložené na neurčito, všetky ostatné súboje odohrajú podľa plánu,“ dodali na webe.

Boris Sádecký sa narodil 20. apríla 1997 v Trenčíne, kde neskôr aj hokejovo vyrastal. Prešiel si juniorskou kategóriou, reprezentačnými výbermi do 18 aj 20 rokov. Zahral si aj za Slovan Bratislava v Kontinentálnej hokejovej lige. Ostatné dva roky pôsobil v Dukle Trenčín a pred aktuálnou sezónou prestúpil do tímu Bratislava Capitals.

Viac k témam: Ice Hockey League, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zosnulého Borisa Sádeckého si uctia minútou ticha pred zápasmi a číslom 10 na prilbách © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Tatar strelil tretí gól v sezóne, Fehérváry si vychutnal hetrik Ovečkina (video)

Vo farbách Islanders hral útočník Richard Pánik a na ľade strávil pri domácej prehre s Pittsburghom 0:1 viac ako 16 minút.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *