Home / EKONOMIKA / Do očkovacej lotérie sa prihlásilo pol milióna Slovákov, registráciám po spustení dominovali hlavne seniori

Do očkovacej lotérie sa prihlásilo pol milióna Slovákov, registráciám po spustení dominovali hlavne seniori

10.8.2021 (Webnoviny.sk) – Do očkovacej prémie sa zapojila štvrtina všetkých zaočkovaných ľudí. Ako ďalej informuje ministerstvo financií na sociálnej sieti, deväť dní od jej spustenia sa na stránke bytzdravyjevyhra.sk zaregistrovalo až 500-tisíc záujemcov o finančné výhry. Každý týždeň vyžrebujú piatich ľudí, ktorí môžu získať 100-tisíc eur.

Viac o téme: Koronavírus

Zo zapojených do očkovacej prémie je 52 % mužov a 48 % žien. Najviac registrovaných je vo vekovej skupine 40 až 49 rokov. Seniorov starších ako 65 rokov je doteraz prihlásených takmer 85-tisíc, čo je 16,8 % zo všetkých registrovaných ľudí.

Zaujímavosťou podľa rezortu financií je, že už štvrtý deň po spustení dominovali registráciám práve seniori starší ako 65 rokov a tí prevažujú doteraz.

Viac k témam: očkovacia lotéria, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Do očkovacej lotérie sa prihlásilo pol milióna Slovákov, registráciám po spustení dominovali hlavne seniori © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Desaťtisíce podnikateľov dostanú zo Sociálnej poisťovne oznámenie k odvodom, mnohí sa nepotešia

Sociálna poisťovňa informácie zašle automaticky, netreba o nič žiadať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *