Home / SLOVENSKO / Heger pripomína banské nešťastie v Handlovej, pozostalí sa stále nedočkali spravodlivosti

Heger pripomína banské nešťastie v Handlovej, pozostalí sa stále nedočkali spravodlivosti

10.8.2021 (Webnoviny.sk) – Pozostalí a verejnosť sa ani po dvanástich rokoch od banského nešťastia v Handlovej nedočkali spravodlivosti, čo je veľmi smutné.

Pri príležitosti Pamätného dňa obetí banských nešťastí, ktorý si slovenská verejnosť pripomína každoročne 10. augusta, to vo svojom profile na sociálnej sieti napísal predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO). Pri tejto tragédii zahynulo dvadsať baníkov a záchranárov.

Premiér verí, že je blízko deň, keď slovenská energetika a ekonomika už nebudú potrebovať uhlie. „Budeme produkovať menej emisií a ľudia už nebudú musieť pracovať v extrémnych podmienkach pod zemou a riskovať svoje životy. Česť pamiatke všetkým baníkom, ktorí sa už nevrátili medzi svojich blízkych. Vďaka všetkým, ktorí prišli pod zemou o svoje zdravie,“ uviedol Heger.

Viac k témam: banské nešťastie, spravodlivosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger pripomína banské nešťastie v Handlovej, pozostalí sa stále nedočkali spravodlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hasiči dostanú do výbavy protichemické ochranné obleky za takmer jeden milión eur

Ochranné obleky majú hasiči využívať pri činnostiach, pri ktorých hrozí chemická, biologická alebo rádioaktívna kontaminácia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *