piatok , 23 júla 2021
Home / šport / Futbal / Chystáte sa do Ruska? Počas ME vo futbale 2020 nie sú pre fanúšikov potrebné víza

Chystáte sa do Ruska? Počas ME vo futbale 2020 nie sú pre fanúšikov potrebné víza

12.6.2021 (Webnoviny.sk) – Počas Majstrovstiev Európy vo futbale EURO 2021, ktoré sa začali v ruskom Petrohrade, bude občanom všetkých krajín umožnený viacnásobný bezvízový vstup na územie Ruskej federácie. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informovalo na svojej webovej stránke.

Výnimka na bezvízový vstup do krajiny sa vzťahuje aj na osoby bez štátnej príslušnosti. Podmienkou vstupu je elektronická registrácia osoby prostredníctvom takzvaného FUN ID, teda dokladu fanúšika. „Vstúpiť do Ruska s cieľom účasti na futbalových zápasoch je možné od 29. mája do 2. júla 2021, pričom fanúšikovia budú môcť zostať v krajine až do 12. júla 2021,“ uvádza rezort diplomacie.

Viac o téme: ME vo futbale 2020

V Ruskej federácii stále platia protipandemické opatrenia, pri vstupe do krajiny je stále potrebný negatívny výsledok PCR testu v anglickom a ruskom jazyku, ktorý nie je starší ako tri dni. Popri tom je nutné vyplniť dotazník s osobnými údajmi a informáciami o krajine vstupu či výstupu, adrese plánovaného pobytu v Rusku a o testovaní na ochorenie COVID-19. Ministerstvo varuje, že povolenie na vstup do Ruskej federácie neznamená zrušenie opatrení proti šíreniu koronavírusu, ktoré je nutné v krajine naďalej dodržiavať.

Viac k témam: majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Chystáte sa do Ruska? Počas ME vo futbale 2020 nie sú pre fanúšikov potrebné víza © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fanúšikovia Spartaka Trnava žiadali na pochode mestom voľnejšie opatrenia na štadiónoch

Na protestnom pochode upozornili na to, že protipandemické opatrenia na športových podujatiach sú prísnejšie ako inde.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *