Home / šport / Futbal / Video: Škriniarov Inter v Serie A zakopol, AC prehralo s Atalantou a Lazio deklasovalo Crotone

RÍM 23. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Neapola doma zvíťazili nad hráčmi Sampdorie Janov tesne 3:2 v sobotňajšom stretnutí 18. kola talianskej Serie A.

Hamšíkov 116. gól v drese SSC Neapol

„Partenopei“ pritom dvakrát prehrávali. Víťazný zásah dosiahol slovenský reprezentant Marek Hamšík. Tridsaťročný stredopoliar a kapitán SSC strelil svoj 116. súťažný gól v „modrom“ drese a prekonal rekord argentínskej klubovej ikony Diega Armanda Maradonu.

Odporúčame:

Hamšík napokon pobudol na trávniku do 70. min, zápas nedohral ani jeho spoluhráč Mário Rui, ktorý po druhej ŽK a následnej červenej karte zamieril v 77. min predčasne do šatne. Neapol je na čele ligovej tabuľky pred Juventusom Turín a Interom Miláno.

Tuptov prvý štart v Serie A

To zakoplo na ihrisku Sassuola a podľahlo 0:1. Hostia aj so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom v základnej zostave zaostávali po góle Diega Falcinelliho z prvého polčasu. Inter dostal možnosť vyrovnať v úvode druhého polčasu, kanonier Mauro Icardi však nepremenil pokutový kop. Škriniar odohral celý zápas.

V sobotu zasiahol do hry aj mládežnícky reprezentant SR Ľubomír Tupta, ktorý v drese Hellasu Verona nastúpil v 73. min a pripísal si premiérový štart v Serie A 2017/2018. Jeho mužstvo však na ihrisku Udine utrpelo debakel 0:4.

Futbalisti Lazia Rím na vlastnom ihrisku deklasovali hráčov Crotone 4:0. Triumf domácich zariadili v druhom polčase Jordan Lukaku, Ciro Immobile, Senad Lulič a Felipe Anderson.

Neapol – Sampdoria Janov 3:2 (3:2)
Góly: 16. Allan, 33. L. Insigne, 39. HAMŠÍK – 2. G. Ramírez, 27. Quagliarella (z pok. kopu), ČK: 77. Rui (Neapol) po 2. ŽK
Marek Hamšík (Neapol) hral do 70. min a v 39. min dal gól.

Sassuolo – Inter Miláno 1:0 (1:0)
Gól: 34. Falcinelli
Milan Škriniar (Inter Miláno) odohral celý duel.

SPAL Ferrara – FC Turín 2:2 (1:2)
Góly: 42. Viviani, 69. Antenucci (z pok. kopu) – 1. a 10. Falque

Udinese Calcio – Hellas Verona 4:0 (2:0)

Viac k témam: futbal, Serie A
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Škriniarov Inter v Serie A zakopol, AC prehralo s Atalantou a Lazio deklasovalo Crotone © SITA Všetky práva vyhradené.