nedeľa , 9 mája 2021
Home / šport / Futbal / UEFA schválila zmenu modelu Ligy majstrov, zvýši sa počet účastníkov aj zápasov

UEFA schválila zmenu modelu Ligy majstrov, zvýši sa počet účastníkov aj zápasov

19.4.2021 (Webnoviny.sk) – Európska futbalová únia (UEFA) v pondelok schválila nový model Ligy majstrov. Výkonný výbor UEFA ratifikoval rozšírenie počtu účastníkov skupinovej časti LM z 32 na 36 a zvýšeniu počtu zápasov pre jedného účastníka v tejto fáze zo 6 na 10. K uvedenej úprave príde od leta 2024.

Nový model prinesie namiesto viacerých skupín iba jednu so všetkými účastníkmi, no každý tím by odohral súboje proti desiatim rôznym súperom.

Navýšenie počtu tímov o štyri prinesie jednu miestenku pre štvrtý tím francúzskej Ligue 1 a zostávajúce tri pozície získajú kluby, ktoré síce majú v európskom rebríčku vysoký počet bodov, no do LM sa z dôvodu slabšej sezóny nedostali prostredníctvom domácej ligy. V praxi pôjde o mužstvá z popredných líg – anglickej, nemeckej, španielskej či talianskej.

Po základnej časti by priamo do osemfinále Ligy majstrov postúpilo osem najlepších tímov v tabuľke, ďalších šestnásť na 9. – 24. mieste by zabojovalo o osemfinálovú miestenku v baráži.

Aktuálne je otázne, aký vplyv na túto zmenu LM bude mať iniciatíva dvanástich klubov, ktoré v noci na pondelok prezentovali vznik novej Superligy.

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – UEFA schválila zmenu modelu Ligy majstrov, zvýši sa počet účastníkov aj zápasov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Chelsea v semifinále Ligy majstrov vyradila Real Madrid a vo finále vyzve Manchester City

Finále Ligy majstrov sa bude hrať 29. mája v tureckom Istanbule.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *