Home / SLOVENSKO / Mesto Trnava okresalo počet ľudí v kanceláriách a pri sobáši môže byť naraz len osem ľudí

Mesto Trnava okresalo počet ľudí v kanceláriách a pri sobáši môže byť naraz len osem ľudí

15.10.2020 (Webnoviny.sk) – Mesto Trnava zaviedlo niekoľko ďalších opatrení na obmedzenie šírenia ochorenia COVID-19. V kanceláriách mestského úradu bude vždy len jeden zamestnanec, počas sobášov v obradnej sieni radnice bude najviac osem ľudí a na pohreboch na cintoríne na Kamennej ceste najviac tridsať ľudí.

Mesto Trnava ako prevádzkovateľ bikesharingu podľa hovorkyne radnice Veroniky Majtánovej ukončuje štvrtkom 15. októbra sezónu zdieľaných bicyklov, pretože nie je možné zabezpečiť ich dezinfekciu medzi jednotlivými výpožičkami.

Vopred sa treba objednať

„Preventívne opatrenia berieme zodpovedne a okrem doterajších krokov sme pristúpili aj k tomu, že v kancelárii bude vždy iba jeden zamestnanec. Pokiaľ spolu v jednej miestnosti pracuje viac osôb, budú sa od pondelka 19. októbra na týždňovej báze striedať v práci na úrade a z domu,“ povedala prednostka Mestského úradu v Trnave Katarína Koncošová.

Mestský úrad na Trhovej ulici zostáva pre verejnosť otvorený. Klientom zmerajú telesnú teplotu, každý musí mať rúško a použiť dezinfekciu rúk. Budovu radnice na Hlavnej ulici je možné navštíviť len vo vopred dohodnutom čase.

Sobášna sieň nemá kapacitu

Počas sobášov v obradnej sieni radnice bude môcť byť vzhľadom na jej rozlohu prítomných len osem osôb vrátane sobášiaceho poslanca a matrikárky.

Vnútorné športoviská sú v súlade s opatrením Úradu verejného zdravotníctva pre verejnosť zatvorené. Vonkajšie zostávajú podľa Majtánovej otvorené, treba však na nich dbať na zvýšenú hygienu rúk, dodržiavanie odstupov a nosenie rúška.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Trnava okresalo počet ľudí v kanceláriách a pri sobáši môže byť naraz len osem ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívny ozbrojený muž v centre Bratislava napádal ľudí, policajti ho spacifikovali

Muž počas úteku zahodil na zem nôž, ktorý policajti zaistili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *