Home / EKONOMIKA / Fond na podporu kultúry podporí národnostné projekty menšín za takmer 500-tisíc eur

Fond na podporu kultúry podporí národnostné projekty menšín za takmer 500-tisíc eur

15.10.2020 (Webnoviny.sk) – Mimoriadna výzva Fondu na podporu kultúry národnostných menšín vo výške 475-tisíc eur podporí projekty menšinovej kultúry. Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie a protokolu Ministerstva kultúry SR (MK SR) Tatiana Majerská.

Svoje žiadosti by záujemcovia mali poslať do 2. novembra 2020. Pre opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19 sa žiadosti o podporu dajú posielať výlučne poštou alebo kuriérom.

Mimoriadna výzva Kultminor je určená pre profesionálnych umelcov, ktorí sa môžu uchádzať o podporu svojich projektov. Tie budú formou štipendií podporené na maximálne päť mesiacov. Štipendium môžu umelci a umeleckí pracovníci získať na tvorbu a prezentáciu divadelných, tanečných, hudobných, výtvarných či audiovizuálnych diel.

Financie určené na podporu minoritnej kultúry sú vyčlenené z mimoriadnej takmer 11 miliónovej pomoci MK SR pre nezávislú kultúru. Ako priblížila Majerská, Kultminor rozdelí finančné prostriedky z mimoriadnej výzvy medzi všetkých trinásť národnostných menšín.

Teda medzi národnostnú menšinu bulharskú, českú, chorvátsku, maďarskú, moravskú, nemeckú, poľskú, rómsku, rusínsku, ruskú, srbskú, ukrajinskú a židovskú. Na podporu budovania interkultúrneho dialógu a porozumenia prispeje aj na vznik audiovizuálnych diel venovaných šíreniu tolerancie voči menšinovým jazykom a kultúram.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, finančná pomoc, kultúra, národnostné menšiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Fond na podporu kultúry podporí národnostné projekty menšín za takmer 500-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

PS vyzýva koalíciu na podporenie návrhu o zvýšení odvodovej odpočítateľnej položky, získa tým aj štát (video)

V súčasnosti maximálna výška zvýhodneného odvodového zaťaženia je stanovená na sumu 200 eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *