Home / KULTÚRA / Hudba / Zomrela Heda Melicherová, dramaturgička a sólistka SĽUK-u sa dožila 88 rokov

Zomrela Heda Melicherová, dramaturgička a sólistka SĽUK-u sa dožila 88 rokov

15.10.2020 (Webnoviny.sk) – Heda Melicherová, sólistka Slovenského ľudového umeleckého kolektívu (SĽUK), tanečná pedagogička a dramaturgička, zomrela vo veku 88 rokov. Ako informoval PR manažér RTVS Filip Púchovský, televízia si ju pripomenie vo štvrtok večer o 20:10 na programe Dvojka prvým celofarebným slovenským filmom Rodná zem, kde stvárnila hlavnú úlohu Veronky.

Pre Melicherovú to bola jej prvá filmová príležitosť. Púchovský pripomenul, že záverečný tanec Melicherovej a jej filmového ženícha bol zaradený publicistkou Elenou Akácsovou medzi najlepšie tanečné scény sveta.

Melicherová sa tiež objavila aj v režisérskom debute Martina Ťapáka Balada o Vojtovej Maríne, v ktorom stvárnila hlavnú ženskú rolu, Marínu. V televízií sa preslávila aj prostredníctvom tanca, ktorému sa venovala ako členka SĽUK-u. V Slovenskej televízii pôsobila ako dramaturgička. V rámci televízie sa podieľala aj na výrobe mnohých dokumentov.

Viac k témam: SĽUK Slovenský ľudový umelecký kolektív, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrela Heda Melicherová, dramaturgička a sólistka SĽUK-u sa dožila 88 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zomrela operná speváčka Soňa Červená, dožila sa 97 rokov

Na svetových scénach sa preslávila najmä ako Carmen Georgesa Bizeta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *