štvrtok , 22 októbra 2020
Home / SLOVENSKO / Automobilové opravovne ušetria ministerstvu vnútra 700-tisíc eur, odstrihli rôzne medzičlánky

Automobilové opravovne ušetria ministerstvu vnútra 700-tisíc eur, odstrihli rôzne medzičlánky

22.9.2020 (Webnoviny.sk) – Nové vedenie Automobilových opravovaní Ministerstva vnútra SR prehodnotilo alebo vypovedalo zmluvy s finálnou úsporou 700-tisíc eur ročne. Odštartovalo tak proces prehodnocovania výdavkov štátnej akciovej spoločnosti. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa rezortu vnútra Barbara Túrosová.

Sto eur na jednom prístroji

Prvý prípad sa týka servisu a overovania takzvaných policajných alkotesterov.

Pôvodná suma za overenie jedného alkotesteru bola 162 eur. Podpisom novej zmluvy sa cena znížila na 65 eur, čo je o 100 eur menej na jednom prístroji. Každý prístroj sa pritom overuje 2-krát ročne. Pri celkovom počte 1 000 kusov tak úspora predstavuje cca 200-tisíc eur ročne, pričom Policajný zbor prevádzkuje približne 2 000 kusov viacerých typov alkotesterov,“ uviedol generálny riaditeľ automobilových opravovní MV SR a predseda predstavenstva Michal Šula.

Lacnejšie náhradné diely

V druhom prípade opravovne zrušili kontrakty na hasičskú techniku. „Dohodli sme sa priamo s výrobcom hasičskej techniky a odstrihli tak rôzne medzičlánky, ktoré navyšovali finálnu cenu tovarov a služieb. Dokážeme tak ročne ušetriť ďalších asi 300-tisíc eur,“ vysvetlil generálny riaditeľ.

Ďalej prehodnocovali aj hospodárnosť nákupu náhradných dielov potrebných na opravy. V tomto prípade sa vedeniu podarilo vyrokovať podmienky, ktoré znížili ceny za náhradné diely o 200 000 eur ročne.

Viac k témam: šetrenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Automobilové opravovne ušetria ministerstvu vnútra 700-tisíc eur, odstrihli rôzne medzičlánky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Spišský emeritný biskup je pozitívny na COVID-19, nakazený je aj rektor seminára aj 15 seminaristov

Spišský biskup Štefan Sečka je v poriadku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *