štvrtok , 22 októbra 2020
Home / SLOVENSKO / Na sídlisku v Dubnici nad Váhom vznikne veľká kvetinová lúka, mesto zníži frekvenciu kosenia

Na sídlisku v Dubnici nad Váhom vznikne veľká kvetinová lúka, mesto zníži frekvenciu kosenia

22.9.2020 (Webnoviny.sk) – Pätnásť kilogramov osiva lúčnej zmesi použijú v Dubnici nad Váhom na výsadbu kvetinovej lúky s rozlohou 2 000 metrov štvorcových. Ako informoval Juraj Prekop z referátu životného prostredia Mestského úradu v Dubnici nad Váhom, biodiverzitná lúka vznikne v tesnej blízkosti Dubnického potoka na sídlisku Pod kaštieľom.

Prostredníctvom tejto aktivity chceme ochrániť druhovú rozmanitosť fauny a flóry v meste, zaviesť prírode blízku údržbu verejnej zelene a aspoň čiastočne tak zmierniť dopady klímy na životné prostredie,” vysvetlil Prekop aktivitu radnice s tým, že kvetinová lúka bude obsahovať viac ako 150 druhov rastlinných druhov.

Súčasťou kvetinovej lúky budú aj medonosné dreviny, ktoré zabezpečia prvú jarnú pastvu pre opeľovače, ktoré sa budú na lúke vyskytovať. “Okrem ochrany druhovej rozmanitosti je projekt dôležitý aj pre efektívne hospodárenie vodou a jej zadržiavanie v pôdnom profile prostredníctvom koreňového systému novovysadených drevín. Zmiernenie dopadov klímy na životné prostredie zabezpečíme aj znížením frekvencie kosieb z piatich na dve ročne,” doplnil Prekop.

Viac k témam: klimatické zmeny, kvety
Zdroj: Webnoviny.sk – Na sídlisku v Dubnici nad Váhom vznikne veľká kvetinová lúka, mesto zníži frekvenciu kosenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Orave pomôžu vzorky na koronavírus odoberať aj hasiči, polícia bude koordinovať ľudí

Hasičský a záchranný zbor poskytne na pilotné plošné testovanie desiatky svojich príslušníkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *