štvrtok , 22 októbra 2020
Home / SVET / Predseda Európskej rady je v karanténe, samit lídrov Európskej únie sa musel presunúť

Predseda Európskej rady je v karanténe, samit lídrov Európskej únie sa musel presunúť

22.9.2020 (Webnoviny.sk) – Samit lídrov Európskej únie, ktorý sa mal uskutočniť vo štvrtok a piatok, sa odkladá o týždeň, pretože predseda Európskej rady Charles Michel išiel do karantény po tom, ako sa u jeho blízkeho spolupracovníka zistilo ochorenie COVID-19.

Majú prerokovať škálu problémov

Michelov hovorca Barend Leyts v utorok informoval, že šéf Európskej rady “sa dnes dozvedel, že bezpečnostný pracovník, s ktorým bol v úzkom kontakte začiatkom minulého týždňa, bol pozitívne testovaný na COVID-19.” Leyts dodal, že Michel “rešpektuje belgické predpisy” a “od dneška išiel do karantény“.

Na samite sa má prerokovať celá škála problémov, od vyjednávaní o brexite, cez klimatické zmeny až po napätie medzi Gréckom a Tureckom o práva na ťažbu nerastného bohatstva vo východnom Stredomorí. Michel odložil samit na 1. a 2. októbra.

Odloženie je neúspechom

Osobné rokovania lídrov EÚ na samitoch v Bruseli sa obnovili v lete. Na jar lídri diskutovali iba prostredníctvom videokonferencií, pričom fyzicky zostávali vo svojich krajinách. Odloženie samitu je pre lídrov EÚ neúspechom, keďže dúfali v návrat k bežnému životu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, summit
Zdroj: Webnoviny.sk – Predseda Európskej rady je v karanténe, samit lídrov Európskej únie sa musel presunúť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pápež František prehovoril o registrovaných partnerstvách. Homosexuáli majú právo žiť v rodine, tvrdí

V dokumentárnom filme Francesco pápež uviedol, že homosexuálni ľudia majú právo žiť v rodine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *