utorok , 22 septembra 2020
Home / Veda a technika / Americké úrady chcú zakázať predaj amerických technológií čínskemu výrobcovi čipov

Americké úrady chcú zakázať predaj amerických technológií čínskemu výrobcovi čipov

6.9.2020 (Webnoviny.sk) – Americkí regulátori uvažujú o zaradení čínskeho výrobcu čipov, spoločnosti Semiconductor Manufacturing International Corp. (SMIC), na zoznam zahraničných firiem, ktoré potrebujú vládny súhlas na získanie amerických technológií alebo komponentov. Informoval o tom denník Wall Street Journal a ďalšie periodiká, ktoré uviedli, že americkí predstavitelia skúmajú, či SMIC zohráva rolu vo vojenskom vývoji.

Spoločnosť Semiconductor Manufacturing International Corp. poprela, že má nejaké spojenie s armádou. “Nemáme nijaké vzťahy s čínskou armádou,” uviedla firma vo vyhlásení.

Dodala, že jej produkty sú “iba pre civilných a komerčných koncových užívateľov”. Firma ďalej uviedla, že je “otvorená úprimnej a transparentnej komunikácií” s Washingtonom pri riešení “potenciálnych nedorozumení”.

Podobné obmedzenia pri predaji amerických komponentov Washington uvalil aj na čínsku spoločnosť Huawei Technologies, ktorá je jedným z najväčších výrobcov smartfónov a zariadení pre telekomunikačné siete. Čínske firmy, vrátane spoločnosti Huawei, vyvíjajú svoje vlastné čipy a inú technológiu, ale závody, ktoré ich produkujú, potrebujú americkú výrobnú technológiu, pre ktorú existuje málo alternatív.

Viac k témam: čip, digitálne technológie, povolenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Americké úrady chcú zakázať predaj amerických technológií čínskemu výrobcovi čipov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ľudia vyhodia denne viac než tridsať miliónov rúšok, francúzsky startup ich dokáže recyklovať

Podľa prognóz talianskeho Inštitútu na ochranu prírody bude na svete do konca tohto roka vyhodených až 300-tisíc ton tvárových masiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *