piatok , 18 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Po poľského turistu letel do Vysokých Tatier záchranársky vrtuľník, mužovi už nebolo pomoci

Po poľského turistu letel do Vysokých Tatier záchranársky vrtuľník, mužovi už nebolo pomoci

5.9.2020 (Webnoviny.sk) – Pri tragickom páde v Malej studenej doline, ktorá sa nachádza vo Vysokých Tatrách, zahynul poľský turista. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková.

Ako ďalej priblížila, posádka záchranárskeho vrtuľníka z Popradu bola v sobotu 5. septembra krátko popoludní požiadaná o súčinnosť pri záchrannej akcii v Malej Studenej doline. Z oblasti spod Prostredného hrotu volal poľský turista o pomoc pre kamaráta, ktorý sa pošmykol a padal strmým skalným terénom približne sto metrov.

Po neodkladnom vzlete smeroval vrtuľník do Starého Smokovca, kde sa na palubu pridal aj príslušník Horskej záchrannej služby. Záchranári vo vzduchu lokalizovali miesto, kde sa muž nachádzal, pričom sa k nemu zniesli pomocou palubného navijaka.

Poľský turista utrpel následkom pádu zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a lekár skonštatoval úmrtie.

Viac k témam: pád, poľský turista, Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Po poľského turistu letel do Vysokých Tatier záchranársky vrtuľník, mužovi už nebolo pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Štartuje Finweek – jedna z mála finančných konferencií v strednej Európe, ktorá odolala pandémii. V jej rozšírenom formáte bude jednou z tém aj finančná gramotnosť Slovákov

Aktuálne novinky z oblasti Fintech a Insurtech boli už pravidelnou súčasťou konferencie Fintechsummit.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *