pondelok , 21 septembra 2020
Home / SVET / Unikajúci plyn vybuchol neďaleko mešity, hlásia mŕtvych aj desiatky zranených s ťažkými popáleninami (video)

Unikajúci plyn vybuchol neďaleko mešity, hlásia mŕtvych aj desiatky zranených s ťažkými popáleninami (video)

5.9.2020 (Webnoviny.sk) – Výbuch podzemného potrubia s plynom neďaleko mešity v Bangladéši neprežilo 16 ľudí a desiatky utrpeli zranenia. Explózia nastala v piatok v čase večerných modlitieb v meste Nárájangandž. Medzi jej obeťami je aj sedemročný chlapec.

Lekári na jednotke popálenín v miestnej nemocnici podľa tamojšieho koordinátora Samantu Lal Sena ošetrili prinajmenšom 37 ľudí s popáleninami, ktoré mali niektorí až na 90% ich tela.

Hasiči vyšetrujú príčinu výbuchu. Podľa Abdulláha al-Arifína, zástupcu riaditeľa Hasičskej služby a civilnej ochrany, sa predpokladá, že plyn unikal z potrubia a nahromadil sa v mešite, čo si nikto nevšimol.

Keďže tam bola klimatizácia a okná boli zavreté, nemal sa ako dostať von. Miestne televízne stanice informujú, že v dôsledku výbuchu v mešite vybuchlo najmenej šesť klimatizačných jednotiek.

Viac k témam: explózia, mešita, tragická nehoda, výbuch plynu
Zdroj: Webnoviny.sk – Unikajúci plyn vybuchol neďaleko mešity, hlásia mŕtvych aj desiatky zranených s ťažkými popáleninami (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd, podarilo sa im tak odložiť platnosť vládnych reštrikcií

Podľa sudkyne by vládne kroky poškodili práva užívateľov vyplývajúce z prvého dodatku americkej ústavy, keďže by zrušili ich platformu pre komunikáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *